امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10192
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی غلوم کارشناس انرژی هسته ای کویت طی مصاحبه‌ای با رسانه‌های گروهی اعلام کرد: بر اساس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی غلوم کارشناس انرژی هسته ای کویت طی مصاحبه‌ای با رسانه‌های گروهی اعلام کرد: بر اساس گزارش کارشناسان آژانس بین‌المللى انرژی اتمی نیروگاه بوشهر امن ترین نیروگاه هسته‌ای جهان به شمار می‌آید و بدون مبالغه باید اقرار کرد که از نظر ایمنى یکى از بهترین و ایمنى‌ترین نیروگاههاى هسته اى فعال دنیاست.

وى افزود : طراحى و ساخت این نیروگاه به گونه‌اى است که قدرت تحمل زمین لرزه‌هایى به بزرگى بیش از 9 ریشتر دارد و کشورهاى عربى از جمله کویت که خواهان احداث نیروگاه اتمى هستند باید از طراحى و مهندسى نیروگاه بوشهر الگو بگیرند.

این کارشناس برجسته تأکید کرد: تأسیسات هسته‌اى صلح آمیز جمهورى اسلامى با توجه به حفاظت و ایمنى فوق العاده آن هیچگونه خطرى براى کشورهاى حاشیه خلیج فارس ندارد، ضمن اینکه این کشورها از گسل‌هاى زلزله خیز منطقه فاصله زیادى دارند.

مهندس مصطفى غلوم گفت: استفاده جهان عرب به خصوص کویت از انرژى پاک هسته‌اى اجتناب ناپذیر است زیرا ما براى تولید 12 مگاوات برق مصرفى روزانه کویت حداقل 340 هزار بشکه نفت مى‌سوزانیم که قیمت آن امروزه در حدود 35 میلیون دلار است، در حالیکه اگر از تجربه ارزشمند ایران براى استفاده از انرژى پاک هسته‌اى به جاى انرژى فسیلى بهره ببریم علاوه بر جلوگیرى از آلودگى هوا روزانه در حدود 20 میلیون دلار صرفه جویى خواهیم کرد.

این کارشناس کویتى افزود: امروزه 15 درصد تولید نفت کشورمان براى تولید انرژى برق مصرف می‌شود در حالی که استفاده از انرژى هسته‌اى این میزان را به یک سوم کاهش مى‌دهد.

وى اعلام کرد: بر اساس اطلاعیه سازمان آمار کویت جمعیت این کشور تا سال 2030 از 5 میلیون نفر تجاوز خواهد کرد و هرگونه تعلل در احداث نیروگاههاى اتمى ما را با مشکلات و چالشهاى بیشمارى مواجه و اجراى پروژه‌هاى زیربنایى و طرحهاى عمرانى را با مشکل جدى روبرو خواهد کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها