امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101922
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «هاآرتص» در مطلبی نوشت، اگر جنگ دیگری با حزب‌الله شروع شود، قدرتی که وزارت جنگ اسرائیل در غزه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «هاآرتص» در مطلبی نوشت، اگر جنگ دیگری با حزب‌الله شروع شود، قدرتی که وزارت جنگ اسرائیل در غزه به کار گرفت، اندک به نظر خواهد رسید. جنگ در لبنان از همان ابتدا شدید خواهد بود. هیچکس قصد آغاز جنگ با حمله به ساختمان‌های خالی را ندارد، یعنی همان کاری که در غزه انجام شد. این به آن علت است که زرادخانه‌ موشکی حزب‌الله پیشرفته‌تر از زرادخانه حماس است. موشک‌های آن دقیق‌تر هستند و کلاهک‌های بزرگتری را حمل می‌کنند و قادرند هر جایی در اسرائیل را هدف قرار دهند. حزب‌الله بیش از 100 هزار عدد از این موشک‌ها را در اختیار دارد.

در این مطلب آمده: در صورت روبرو شدن با این تهدید، سیستم‌های ضد موشکی همچون گنبد آهنین چندان موثر نخواهند بود. 9 عدد از سیستم‌های گنبد آهنین برای کم کردن خسارات موشک‌های پرتاب شده از سوی غزه، زیاد هستند اما برای مقابله با موشک‌های حزب‌الله به سیستم‌های بیشتری از این نوع نیاز داریم. به علاوه به سیستم «مجیک واند» نیز برای ردیابی موشک‌های میان‌ برد و به سیستم ضد موشکی «آرو» برای موشک‌های دور برد نیاز داریم.

این روزنامه اسرائیلی در بخش دیگری از مطلب خود نوشت: اینکه آیا اسرائیل واقعا به حماس به همان اندازه‌ای که ادعا می‌کند،‌ آسیب رسانده یا خیر، مسئله ای است که بعدا مشخص می‌شود. آنچه اکنون حائز اهمیت است این است که ارتش بر یادگیری از درس‌های جنگ (غزه ) تمرکز کند. بازتاب جنگ غزه نشان می‌دهد، ظرفیتی که ارتش علیه حماس به کار گرفت، به ارتقا و بهبود نیاز دارد اگر قرار است در مقابل حزب‌الله به نتیجه بهتری دست یابیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها