امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101923
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین‌الیوم»، هزاران نفر از مردم غزه ظهر پنجشنبه تظاهرات گسترده‌ای در حمایت از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین‌الیوم»، هزاران نفر از مردم غزه ظهر پنجشنبه تظاهرات گسترده‌ای در حمایت از مقاومت و نیز طرحهای پیشنهادی آن در مذاکرات آتش‌بس برگزار و در میدان «سرباز گمنام» تجمع کردند.

این تظاهرات به دعوت تمام گروههای مقاومت برگزار شد و همه این گروهها به علاوه جمع کثیری از ساکنان غزه در آن شرکت کردند.

مشیر المصری از سران جنبش حماس سخنران این تظاهرات بود و با درود فرستادن بر مردم غزه، مقاومت آنان در جنگ یک ماهه و حضور امروز آنان در تظاهرات را ستود.

المصری با اشاره به مذاکرات آتش‌بس که در قاهره در جریان است، تاکید کرد که پیام مردم غزه به مذاکره‌کنندگانی فلسطینی در قاهره این است که از مصر بازنگردید مگر با تحقق خواسته‌های ما.

وی با اشاره به وحدت مردم غزه که آن را نتیجه اقدامات مقاومت دانست، تاکید کرد که موضع یکپارچه مردم باید موجب مستحکم‌تر شدن موضع گروه‌های فلسطینی برای تحقق خواسته‌هایشان [در مذاکرات آتش‌بس در قاهره] شود.

وی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد که گفته بود برای متوقف کردن موشک‌های غزه جنگ را آغاز کرده است، و گفت: مقاومت با همه گروه‌هایش، دشمن را از زمین، هوا و دریا مورد حمله قرار داد. نتانیاهو خواستار متوقف شدن موشکها شد اما موشک‌ها به تل‌آویو، حیفا و نهاریا هم رسید و به او اعلام می‌کنیم که آنچه در آینده شلیک خواهد شد، بسیار بزرگ‌تر از [موشک‌های فعلی] خواهد بود.

وی به درخواستها برای خلع سلاح مقاومت اشاره کرد و با انتقاد از آن گفت: دنیا باید اسرائیل را خلع سلاح کند که سلاح ممنوعه و سلاح اتمی دارد نه اینکه خواستار خلع سلاح مقاومت بشوند.

وی افزود: ما در مرحله سرنوشت‌سازی در مبارزه با دشمن  صهیونیستی هستیم و پس از آنکه مردم فلسطین پایداری نشان دادند و از مقاومت حمایت کردند، رژیم صهیونیستی دیگر برتری ندارد. دشمن صهیونیستی دیگر برتری ندارد پس از آنکه مقاومت بینی آن را به خاک مالید.

مصری افزود: پس از شهید و زخمی کردن هزاران نفر از مردم غزه، تخریب گسترده خانه‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس اکنون غزه باز هم با این تظاهرات تاکید کرد که از مقاومت حمایت می‌کند.

مشیر المصری تصریح کرد: مقاومت جبروت دشمن صهیونیستی را در هم شکست؛ ارتشی که به ارتش شکست‌ناپذیر معروف بود و این کار را با کشتن و مجروح کردن صدها نظامی اسرائیلی انجام داد.

تظاهرات مزبور در حالی صورت گرفت که غزه 29 روز تمام زیر بمباران رژیم صهیونیستی بود و این حملات بیش از 1870 شهید و 9000 مجروح داشت.

تظاهرکنندگان خواستار تحقق تمام حقوق انسانی‌شان و پایان محاصره غزه، آزادی اسرا، ساخت بندر و فرودگاه و بازگشایی گذرگاه امن میان کرانه باختری و نوار غزه شدند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها