امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101924
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ظاهر وحدت» معاون «عطامحمد نور» والی بلخ ساعاتی پیش با انتشار فایلی صوتی که نسخه‌ای از ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ظاهر وحدت» معاون «عطامحمد نور» والی بلخ ساعاتی پیش با انتشار فایلی صوتی که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار فارس قرار گرفت، تاکید کرد: مسئولیت معاونت ولایت، یکی از مسئولیت‌هایی است که بطور رسمی در لایحه قانون اداره حکومت و دولت اسلامی افغانستان آمده و تفویض اختیارات والی به این فرد، مغایرتی با قانون ندارد.

وی افزود: قانون حکم می‌کند در صورتی که مقام ولایت یا همان والی در ولایات تحت امر خود حضور نداشته باشد، به شکل خودکار صلاحیت وی به معاونین ولایات محول می‌شود.

وحدت با اشاره به نامه اخیر عطامحمد نور والی بلخ گفت: وی در این نامه بطور مشخص خاطرنشان کرده از این پس چه در حضور من و چه در غیاب من، تمام صلاحیت‌های مقام ولایت بلخ در حوزه اختیارات معاونت این ولایت می‌شود.

معاون عطامحمد نور با سپاس از والی بلخ بابت اعطای اختیارات اجرایی این ولایت و اطمینانی که در این زمینه وجود دارد، گفت: امیدوار هستم در اجرای وظیفه جدید نیز توفیق خدمت به همشهریان و مردم ولایت بلخ را داشته باشم.

ظاهر وحدت همچنین با اشاره به شایعاتی که در خصوص کناره‌گیری عطامحمد نور از وظایف خود مطرح می‌شود، تاکید کرد: بنابر قانون، ایشان صلاحیت خود را به یکی از همکاران تفویض کرده و مشکل قانونی در این خصوص وجود ندارد.

عطا محمد نور والی بلخ که یکی از حامیان اصلی تیم اصلاحات و همگرایی است، با انتشار نامه‌ای روز گذشته تمام اختیارات اجرایی خود را به ظاهر وحدت معاون خود واگذار کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها