امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101926
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که پارلمان عراق پس از دو جلسه در صبح و بعدازظهر پنجشنبه اعلام کرد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که پارلمان عراق پس از دو جلسه در صبح و بعدازظهر پنجشنبه اعلام کرد که جلسه اعلام و معرفی بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان به جلسه روز یکشنبه موکول شد.

طبق قانون اساسی عراق، بزرگترین فراکسیون پارلمان این کشور حق دارد که نامزد تصدی نخست‌وزیری را معرفی کند و رئیس جمهور وی را مامور تشکیل دولت جدید می‌کند.

همزمان با برگزاری جلسه دوم و بعدازظهر پنجشنبه فؤاد معصوم رئیس جمهور عراق به دعوت سلیم الجبوری رئیس پارلمان به مقر مجلس نمایندگان رفت. 

سلیم الجبوری در خلال جلسه اعلام کرده بود که با معصوم به صورت تلفنی صحبت کرده و قرار است وی به پارلمان بیاید تا درباره اینکه کدام فراکسیون در پارلمان بزرگ‌تر است و حق دارد نامزد نخست‌وزیری را معرفی کند، تعیین تکلیف شود.

تلویزیون البغدادیه در این خصوص اعلام کرد که رئیس جمهور جلسه‌ای با رئیس پارلمان در پشت درهای بسته خواهد داشت تا در خصوص مسائل مرتبط با انتخاب نخست‌وزیر بررسی شود.

پارلمان عراق جلسه صبح پنجشنبه، را به ریاست سلیم الجبوری با حضور 168 نماینده از مجموع بیش از 325 نماینده آغاز کرد و در آن، آیین‌نامه داخلی پارلمان به رأی گذاشته شد و با اکثریت آراء تصویب شد.

همچنین پارلمان در این جلسه با استعفای دو نماینده عراقی به نام‌های الزرفی و صلیوا موافقت کرد.

از طرفی دیگر، نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد که بزودی هیئتی بلندپایه از وزرای خارجه عربی، به بغداد سفر خواهند کرد و در این سفر مسائل عراق و دیگر مسائل بررسی خواهد شد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها