امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101947
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص مذاکره امروز «ویلیام برنز» معاون وزیر خارجه آمریکا با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص مذاکره امروز «ویلیام برنز» معاون وزیر خارجه آمریکا با «سید عباس عراقچی» همتای ایرانی‌اش گفت: مباحثات امروز با نمایندگان ایران سازنده بود و گامی دیگر را راستای فرآیند مذاکرات بود، من قصدی ندارم به جزئیات این مذاکره بپردازم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اخبار منتشره درخصوص تهاتر نفت ایران با کالاهای روسی گفت: شایعات زیادی در این خصوص وجود دارد ولی اگر این کار صورت بگیرد باعث نگرانی‌های فراوان خواهد بود و حتی می‌توان تحریم‌هایی را به همین خاطر بر دو کشور اعمال کرد.

خانم «هارف» باز هم به مذاکرات امروز نمایندگان کشورش با عراقچی در وین پرداخت و گفت: هیچ برنامه‌ای برای بحث در خصوص تهدیدات موجود در عراق در حاشیه این مذاکرات پیش‌بینی نشده است.

ماری هارف در خصوص ترکیب تیم مذاکره‌کننده آمریکایی در مذاکرات آتی هسته‌ای با ایرنا گفت: آقایان ویلیام برنز و جیک سالیوان به زودی بازنسته می شوند ولی باز هم با عنوان کارمندان ویژه وزارت خارجه در مذاکرات حضور خواهند داشت.

وی همچنین از نگرانی شدید کشورش از تسلط تروریست‌های داعش بر سر موصل خبر داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا به تحریم محصولات کشاورزی کشورش در روسیه نیز اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور روسیه با این کار، نیازهای غذایی مردم خود را نادیده می‌گیرد و نمی‌دانم جامعه روسیه چه واکنشی به این امر خواهند داشت.

پارلمان عراق امروز نیز جلسه‌ای بی‌نتیجه برای انتخاب نخست‌وزیر برگزار کرد که «ماری هارف» در خصوص آن گفت: عراقی ها امروز نیز در انتخاب نخست‌وزیر ناکام بودند و به خاطر تهدیدات داعش، فوریت بیشتری برای انتخاب کابینه جدید احساس می‌شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها