امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101950
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
«ضیاء رشوان»، رئیس سندیکای روزنامه‌نگاران مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره به روح تمام شهدایی فلسطینی که در ...

«ضیاء رشوان»، رئیس سندیکای روزنامه‌نگاران مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره به روح تمام شهدایی فلسطینی که در جریان تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی جان خود را از دست دادند، سلام و درود فرستاد.

رشوان در ادامه تاکید کرد: جامعه بین المللی باید برای توقف تجاوزات صهیونیستی علیه نوار غزه و خط مشی این رژیم در کتشار و قتل عام فلسطینیان اقدام کند.

شماری از اعضای سندیکای روزنامه‌نگاران مصر ظهر روز پنج‌شنبه با تجمع در برابر سندیکای روزنامه‌نگاران این کشور در قاهره تحت عنوان «نابودی غزه نه» با ملت فلسطین در نوار غزه اعلام همبستگی کردند.

سازمان دهندگان این تجمع با محکوم کردن ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از کشورهای عربی خواستند با اعمال فشار بر این رژیم، مواضع قاطع‌تری در قبال این تجاوزات و توقف کشتار فلسطینیان اتخاذ کنند.

آنها همچنین اعلام کردند که سندیکاها و اتحادیه‌ها و جمعیت‌های روزنامه‌نگاران و خبرنگاران جهان عرب تجمعات مشابهی را در محکومیت تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه برگزار خواهند کرد.

سندیکای روزنامه‌نگاران مصر همچنین از شهادت 10 روزنامه‌نگار فلسطینی در حین ادای وظیفه خود و پوشش اخبار تجاوزات رژیم صهیونیستی و بمباران 25 دفتر خبری و آواره کردن 30 خانواده خبرنگاران و زخمی شدن 35 در کرانه باختری و قدس اشغالی ابراز تاسف کرد.

این سندیکا از تمام سندیکاها و هیأت‌ها و موسسات و نهادهای روزنامه‌نگاری و خبرنگاری و مطبوعات عربی و خارجی و سازمان ملل خواست رژیم صهیونیستی را به توقف حملات خود به ویژه علیه غیر نظامیان فلسطینی وادار کنند.

در همین راستا، ضیاء رشوان تجاوز وحشیانه به نوار غزه را محکوم و تاکید کرد که تاریخ به این جنایتکاران رحم نخواهد کرد و مصر هیچ‌گاه از دفاع از غزه چشم پوشی تخواهد کرد و ممکن نیستف در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی دست بسته بماند و یا جای شک و تردید در نقش بزرگ مصر در قبال برادران عرب‌اشان وجود داشته باشد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها