امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101951
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، اقدام شماری از جوانان انقلابی مصر به تشکیل کمپینی برای برملا کردن «لیست سیاه» ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، اقدام شماری از جوانان انقلابی مصر به تشکیل کمپینی برای برملا کردن «لیست سیاه» بازرگانان و تجار و سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران مصری که کمکی به صندق «زنده باد مصر» انجام نمی‌دهند، با واکنش مختلف در جامعه مصر مواجه شده است. در حالی‌که برخی از مصری‌ها آن را فرصت خوبی ملاحظه می‌کنند تا سرمایه‌دارانی که سرمایه خود را به شیوه‌های غیر قانونی به دست آورده‌اند، دین خود را به دولت و ملت مصر ادا کنند، برخی دیگر این ایده را رد کرده و تاکید دارند که کمک نمی‌تواند، اجباری باشد، بلکه امری اختیاری است.

صندوق «زنده باد مصر» را «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر تاسیس کرد، تا کسانی‌که تمایل دارند، با کمک به آن، دولت مصر در مقابله با کمبود بودجه و ناتوانی در باز پرداخت بدهی‌هایش کمک کنند.

فعالان مصری با تشکیل کمپین «لیست سیاه» تلاش دارند، سرمایه‌دارانی را رسوا کنند که خواهان کمک به این صندوق نیستند و به این ترتیب صندوق را به اهرم فشاری علیه این افراد تبدیل کنند و یکی از ابزارهای مورد استفاده آنها صفحات اجتماعی اینترنتی و یا استفاده از پیامک‌های تلفنی است.

عصام: هدف این کمپین هدفی شرافتمندانه است

«علاء عصام»، فعال مصری و از رهبران حزب تجمع و از موسسان این کمپین در این خصوص گفت: هدف این کمپین هدفی شرافتمندانه است و تلاش دارد به این طریق کشور را از بحران اقتصادی بزرگی که با آن مواجه است، نجات دهد و دشمنی با سرمایه داران مصری نیست، چراکه باور داریم، تلاش برای رفع این بحران وظیفه‌ای ملی است و آنها تماس‌های خود با سرمایه‌داران مصری برای تشویق آنها جهت کمک به این صندوق ادامه خواهند داد.

علاء عصام که با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره سخن می‌گفت، افزود: این کمپین فعالیت‌های خود را در دو بخش دنبال می‌کند، بخش اول اموال غارت شده در داخل و خارج مصر است و بخش دوم تشویق شهروندان و سرمایه‌داران مصری جهت کمک به صندوق است.

الفاضی: سرمایه‌داران مصری توان کمک 900 میلیارد پوندی را دارند

از سوی دیگر، «تامر القاضی»، عضو دفترساسی جناح نیروهای انقلابی ملی و یکی از بنیانگذاران این کمپین در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: برخی از طرف‌های مسئول ضمن تماس با کمپین تاکید کردند که برخی از سرمایه‌داران مصری توان کمک 900 میلیارد پوند مصری را دارند و اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار آنها گذاشته‌اند.

القاضی افزود: بی‌شک سرمایه‌های این سرمایه‌داران از قوت و روزی مردم مصر جمع شده است.

العادلی: تهیه لیست سیاه توعی باج‌گیری است

اما «امیره العادلی»، از رهبران جنبش 30 ژوئن تشکیل کمپین فهرست سیاه و تهیه لیستی سیاه از سرمایه‌داران مصری که تمایل به کمک به دولت را ندارند، محکوم کرد و آن را نوعی باج گیری از سرمایه‌داران مصری خواند.

العادلی ادامه داد: نقش جوانان مصری ساخت و بنای کشور و نه فشار بر سرمایه‌داران است، چراکه انقلاب مصر بی‌شک بدون حمایت و پشتیبانی سرمایه‌داران مصری جهت بنای اقتصادی قدرتمند برای کشور به نتیجه نخواهد رسید.

المنزلاوی: تهیه لیست سیاه از این سرمایه‌داران موجب هرج و مرج در مصر می‌شود

در همین راستا، «مجد المنزلاوی»، سرمایه‌دار مصری و عضو جمعیت سرمایه‌گذاران دهم رمضان و رئیس کمیته صنایع گمرکات مصر در گفت‌وگو با فارس از اقدام جوانان مصری در تشکیل کمپین فهرست سیاه و تهیه فهرستی از سرمایه‌داران مصری که به دولت کمک نمی‌کنند، انتقاد کرد.

المنزلاوی در این خصوص گفت: تهیه لیست سیاه از سرمایه‌داران مصری که به صندوق زنده باد مصر کمک نمی‌کنند، نه تنها گامی مثبت نیست، بلکه اقدامی منفی است که ممکن است، مورد سوء استفاده رقبای این افراد و بازی با وجهه و اعتبار آنها شود و آنها را ملزم به مراجعه به دستگاه قضایی برای اعاده حیثیت خود کند که کشور را وارد هرج و مرج و آشوب خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این جوانان مصری با در تماس‌های خود با سرمایه‌داران کشور از آنها بخواهند در کنار مشکلات کشور باشند، بدون اینکه از شرایط موجود به سود خود استفاده کنند.

المنزلاوی پیشنهاد داد که جنبش‌های جوانان خط مشی دیگری اتخاذ کنند و به جای تهیه لیست سیاه، «لیست سفیدی» از سرمایه‌دارانی تهیه کنند که اقدام به کمک به اقتصاد کشور کرده‌اند تا به این طریق آنها را به کمک بیشتر تشویق و ترغیب کنند و به نحوی دیگر سرمایه‌داران را نیز وادار کنند که این خط مشی را پیش گیرند.

عبد العظیم: رسوا کردن سرمایه‌دارانی که به دولت کمک نکرده‌اند، نکوهیده است

همچنین «حمدی عبد العظیم»، کارشناس امور اقتصادی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت که اقدام برخی از جنبش‌های انقلابی و جوانان مصر به تهیه لیست سیاه جهت رسوا کردن سرمایه‌دارانی که به دولت کمک نکرده‌اند، امری غیر مقبول و به نوعی بازی با حیثیت افراد است.

عبد العظیم افزود: اقدام جوانان مصری به رسوا سازی سرمایه‌دارانی که به صندوق کمک نکرده‌اند و استفاده از آن به عنوان یک اهرم فشار دارای تاثیرات منفی و بازتاب‌های حساب نشده است و واداشتن سرمایه‌داران مصری به کمک آنها را در اقدام خود به عدم کمک ثابت قدم‌تر خواهد کرد.

وی تاکید کرد که مردم مصر باید بدانند که همه سرمایه‌داران مصری فاسد نیستند و اموال خود را از راه‌های فساد به دست نیاورده‌اند و یا در فساد رژیم سابق شریک نبوده‌اند.

عبد العظیم پیشنهاد داد: سرمایه‌دارانی که به صندوق زنده باد مصر کمک نکرده‌اند، اقدام به ایجاد شغل برای دست‌کم 10 جوان مصری کنند و به این طریق در مقابله با مشکل بیکاری و فقر مقابله کنند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها