امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101957
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما «محمدمهدی بحرالعلوم» استاد حفظ قرآن و کارشناس برنامه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما «محمدمهدی بحرالعلوم» استاد حفظ قرآن و کارشناس برنامه قرآنی 1448 شبکه سه سیما، درباره طرح قرآنی 1448 که به همت شبکه قرآن و معارف سیما و با همکاری سایر شبکه‌های تلویزیونی در حال اجرا است، گفت: سازمان دارالقرآن‌الکریم نیز از جمله مشارکت‌کنندگان در این طرح است که آن را از طریق دارالقرآن‌ها و مؤسسات قرآنی سراسر کشور دنبال می‌کند.

مشارکت سازمان دارالقرآن در طرح

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم افزود: سازمان دارالقرآن همزمان با اجرای طرح قرآنی 1448، 60 هزار نفر را از طریق دارالقرآن‌ها و مؤسسات قرآنی مردمی سراسر کشور تحت پوشش قرار داده و طبق گزارش‌هایی که در اختیار ما قرار گرفته، اکثر استان‌ها استقبال خوبی از این طرح داشته‌اند.

بحرالعلوم در ادامه عنوان کرد: طرح قرآنی 1448 طی سال‌های گذشته به حفظ ترتیبی قرآن می‌پرداخت که امسال براساس نظرسنجی‌های انجام شده بین اساتید حفظ، رویکرد خود را به سمت حفظ موضوعی آیات قرآن تغییر داد.

این حافظ کل قرآن کریم ادامه داد: حفظ موضوعی نسبت به حفظ ترتیبی قرآن در کشور ما کمتر مورد توجه قرار گرفته که البته جا داشت بیش از اینها به آن توجه می‌شد و زودتر به فکر اجرای طرح‌هایی به منظور حفظ موضوعی آیات قرآن می‌افتادیم.

حفظ موضوعی سبب آشنایی افراد با مفاهیم آیات می‌شود

وی در ادامه افزود: حفظ موضوعی آیات قرآن به این دلیل اهمیت دارد که حافظان قرآن علاوه بر حفظ آیات، با مفاهیم آیات قرآن نیز آشنا می‌شوند و به این دلیل که عبارات و آیات کوتاه‌تری از قرآن در حفظ موضوعی انتخاب می‌شود مخاطبان بیشتری نیز جذب حفظ قرآن می‌شوند.

کارشناس حفظ برنامه قرآنی 1448 شبکه سه سیما اظهار کرد: طرح قرآنی 1448 به دلیل رویکردی که دنبال می‌کند به طور قطع فراگیری بیشتری نسبت به حفظ ترتیبی اجزاء قرآن خواهد داشت.

بحرالعلوم درباره ویژگی‌های برنامه تلویزیونی 1448 شبکه سه سیما که به عنوان کارشناس حفظ در آن حضور دارد، گفت: در این برنامه که همزمان با طرح‌ درس‌های برنامه قرآنی 1448 پیش می‌رود هر روز دو بخش مجزا داریم که یک بخش از این برنامه به حفظ و بخش دیگر نیز به مفاهیم اختصاص دارد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن الکریم یادآور شد: بخشی که در برنامه 1448 شبکه سه سیما به حفظ اختصاص پیدا کرده باز به دو بخش تقسیم شده که در یک بخش آن هر روز نکات عمومی درباره حفظ قرآن برای علاقه‌مندان به حفظ بیان می‌شود و در بخش دوم نیز آیه مرتبط با طرح درس برنامه 1448 و جزئیات کلمات در آن آیه بیان می‌شود.

ضرورت استمرار طرح در کل سال

حافظ کل قرآن کریم با تأکید بر استمرار طرح‌هایی به منظور حفظ موضوعی آیات قرآن در کشور، گفت: اجرای طرح قرآنی 1448 که به منظور حفظ موضوعی آیات قرآن است نباید مختص به فصل تابستان باشد بلکه می‌تواند با انتخاب آیات موضوعی دیگر در طول سال نیز استمرار داشته باشد.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار