امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101962
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم ما نسبت به ظلم و ستم در دنیا حساس هستند و حتی‌الامکان اجازه نمی‌دهند حرکات

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم ما نسبت به ظلم و ستم در دنیا حساس هستند و حتی‌الامکان اجازه نمی‌دهند حرکات ظالمانه علیه کشورهای دیگر و مردم دیگر صورت بگیرد و حاضرند در این راه سرمایه‌گذاری و فداکاری کنند. حتی اگر مظلومان، ‌هم کیش و هم زبان و هم وطن آنها نباشند.

یکی از نکات مهم در مجموعه معارف اسلامی ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم است، با استناد به کتاب «سبک زندگی اسلامی ایرانی» به قلم حجت‌الاسلام احمدحسین شریفی این موضوع را بررسی می‌کنیم: 

*تأکید امام راحل بر حمایت از مظلومان جهان

حضرت امام خمینی (ره) می‌فرمود: «ما شریک غم همه مظلومان جهان هستیم و پشتیبان همه مظلومان جهان هستیم ـ صحیفه امام، ج 14» مگر مردم آفریقای جنوبی هم کیش ما بودند؟ مگر مردم آمریکای لاتین هم کیش ما هستند؟ مگر مردم فلسطین هم مذهب ملت ایران هستند؟ و مگر مردم کوزوو هم وطن ما بودند؟ اما جمهوری اسلامی ایران و ملت مسلمان ما در همه این موارد از مظلومین دفاع کرده است و هزینه این دفاع را نیز خود پرداخته است.

این دفاع را از سخنان واپسین مولای پارسایان و امیر مؤمنان به ارث برده است که خطاب به حسن و حسینش و بلکه خطاب به همه جهانیان فرمود: کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً؛ دشمن ستمکار و یاور ستمدیده باشید.»

بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ 5 آذر 58 در مصاحبه با یک خبرنگار ژاپنی که از مذهب تشیع سؤال می‌کند با تأسی از همین سیره علوی در تعریف تشیع می‌فرماید:

مذهب تشیع طرفدار مستضعفین است و طرفدار مظلومین است و خصم با ظالم‌ها و مستکبرین است و هم عقاید شیعه این طور است و هم اعمالش این طور بوده است و هم بزرگان شیعه دائماً در این خط و صراط بودند و این طور باقی خواهد ماند تا آخر که اسلام است.

غالب مردم آمریکا به حرکات مستکبرانه و دلتمردانش واکنشی نشان نمی‌دهند. مشهور است که اگر در جیب یک آمریکایی پول و در باک اتومبلیش بنزین و تفریح آخر هفته او نیز برقرار باشد هیچ اعتراضی ندارد؛ خواه کشورش دنیا را به آتش بکشد یا نه و تنها وقتی به اعتراض دست می‌زنند که این امور عادی به خطر بیفتد.

جنبش‌هایی هم که در آمریکا ایجاد شده است هیچ کدام جنبش‌های ضد جنگ و ضد تجاوز نبوده است.

هرگز در آمریکا اعتراض عمومی نسبت به استفاده از بمب هسته‌ای علیه بی گناهان ژاپنی صورت نگرفت. هرگز اعتراض عمومی حتی در سطح جنبش تسخیر وال استریت، برای مخالفت با کشتن صدها هزار از مردم افغانستان و پاکستان و عراق در یک دهه اخیر صورت نگرفت.

اما همین که قدری ارزش دلار کاسته شد و میزان رفاه مردم اندازه‌ای کاهش یافت،‌ جنبش 99 درصدی تسخیر وال استریت راه افتاد!
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها