امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101964
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جشن افتتاح باشگاه «کتاب شمیم» دقایقی پیش با حضور همایون امیرزاده، محمدعلی گودینی،

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جشن افتتاح باشگاه «کتاب شمیم» دقایقی پیش با حضور همایون امیرزاده، محمدعلی گودینی، امیرشهریار امینینان، منیرسادات موسوی، حسن گلچین، سردار ناظری و جمعی از نویسندگان و پژوهشگران ادبیات دفاع مقدس در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

* امیرزاده: دغدغه‌ها فرهنگی باعث معجزه و جبران کم‌کاری‌های فرهنگی خواهد شد

در این مراسم همایون امیرزاده رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران درباره باشگاه «کتاب شمیم» گفت: اینچنین اقداماتی، به ایجاد اتفاقات فرهنگی مبارکی در حوزه کتاب و کتابخوانی می‌انجامد.

وی اضافه کرد: تصور نکنید در سالن‌هایی که پر از جمعیت هستند، حتماً خروجی آن نیز مؤثر خواهد بود به همین منظور معتقدم باشگاه «کتاب شمیم» می‌تواند در حداقل کار خود به ایجاد رقابت بپردازد.

امیرزاده ادامه داد: بعد از افتتاح باشگاه «کتاب شمیم» دغدغه‌مندان و فعالان در این عرصه فعال خواهند شد و به دنبال این کار خواهند رفت، همچنین مهمترین وجه قالب که مسیرهای سخت را برای دست‌اندرکاران این قضیه هموار کرده است، دغدغه‌های فرهنگی بوده چراکه این دغدغه‌ها می‌تواند معجزه کرده و کم‌کاری‌ها را جبران کند و مدیرانی در این عرصه موفق هستند که با اینگونه کارها و طرح‌ها همکاری کنند.

* لزوم شلاق نقد منصفانه

وی با تاکید بر لزوم شلاق نقد منصفانه، بیان کرد: در روزگاری که فرهنگ ما را به تاراج می‌برند همکاری کردن با چنین پروژه‌هایی می‌تواند یک شانس ویژه باشد. بنده نیز استنباطم این است که از این فعالیت‌ها در آینده حمایت خواهد شد آن هم در عرصه‌های اهدا کتاب و نیز در عرصه‌های دیگر.

امیرزاده ادامه داد: ما 10 سال آینده را می‌بینیم که این شبکه تبدیل به شبکه حرفه‌ای کتابخوانی می‌شود و به آن نیز افتخار خواهیم کرد یعنی در شرایطی که بسیاری از افراد نمی‌خواهند بپذیرند که ایرانی‌ها کتابخوان هستند اما باز نیز نرم کتابخوانی ما از بسیاری از کشورها بالاتر است.

* امینیان: ارزش‌های دفاع مقدس به شکل صحیح به نسل جوان منتقل نشده است

در ادامه این مراسم امیرشهریار امینیان مدیر انتشارات مطالعات اندیشه‌ورزان بیان داشت: همیشه این سوال در ذهن بنده وجود دارد که ما به کجا حرکت می‌کنیم و به کدام سمت می‌رویم یعنی در فضایی که رسانه‌های مجازی افکار عمومی را هدف قرار داده‌اند و به نوعی مانع از انتقال بصیرت، دانش و آگاهی که عمدتا از طریق کتاب شکل می‌گیرد و اطلاعات سطحی و کاملا روبنایی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهند و فرصت‌های ارزشمند ما را با برنامه‌ها و محتوای کاملا ناپایدار از بین می‌برند که در این حال می‌پرسیم به کجا می‌رویم و تا چه اندازه توانسته‌ایم ارزش‌های بومی، مذهبی و والای خود را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: نسل آینده به فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی که جلوه‌ای از آن را می‌توان در ادبیات دفاع مقدس مشاهده کرد، نیازمند است که ما باید این تجربه را به آنها انتقال دهیم تا بتوانند زندگی سعادتمندی داشته باشند.

امینیان ادامه داد: متأسفانه ارزش‌های دفاع مقدس اعم از پایداری‌ها و مقاومت به شکل صحیح به نسل جوان منتقل نشده است که انتقال صحیح فرهنگ نیز همان کتاب است چراکه کتاب یک جنبه اسنادی دارد ما باید فرهنگ ایرانی اسلامی خود را که بخشی از آن در دفاع مقدس گنجانده شده است را به صورت صحیح به نسل جوان منتقل کنیم.

مدیر انتشارات مطالعات اندیشه‌ورزان گفت: اکنون بیش از 10 سال است که از فعالیت‌های این انتشارات در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌گذرد به همین منظور ما به جوان‌گرایی و اعتماد به جوانان توجه بسیاری داشته‌ایم و عمدتا نویسندگان این انتشارات را نوقلمان جوان تشکیل می‌دهند.

وی ضمن قدردانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تخصیص بن کتاب و تجهیز کتابخانه‌ها با کتاب‌های اهدایی، بیان کرد: کتاب‌های اهدایی را به مناطق محروم، مهدکودک‌ها، مدارس و کتابخانه‌های نیازمند سراسر کشور ارسال خواهیم کرد.

* فراست: افتتاح باشگاه «کتاب شمیم» با هدف مشارکت فعال اجتماعی در حوزه توسعه و ترویج کتابخوانی

در ادامه این مراسم ایمان فراست مسئول برنامه‌ریزی انتشارات مطالعات اندیشه‌ورزان درباره باشگاه «کتاب شمیم» بیان داشت: این باشگاه وابسته به گروه اندیشه‌ورزان و با هدف مشارکت فعال اجتماعی در حوزه توسعه و ترویج کتابخوانی تأسیس شده است.

وی اضافه کرد: باشگاه کتاب «شمیم» در مسیر ارتقای فرهنگ ناب اسلامی _ ایرانی و به منظور تشویق شیفتگان و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی، مزایا و امتیازات ویژه‌ای برای اعضا قائل است که بر حسب کد عضویتی آنها تعریف می‌شود.

* تجلیل از نویسندگان ادبیات دفاع مقدس در این مراسم

در این مراسم با حضور همایون امیرزاده و امیرشهریار امینیان از «فاطمه باغستانی» مترجم کتاب «بچه‌های فلسطین»، «زیبا بهروز» مدیر گروه شاهکارهای منظوم فارسی به نثر، «خانم خوش برش» طراح صفحات و گرافیست انتشارات اندیشه‌ورزان، «محمدمهدی حاجیان»، «بهاره قنبری منفرد»، «حسن گلچین»، «منیرسادات موسوی»، «سمیرا صادق ابدلی»، «مرضیه چیت‌ساز»، آقای والی و در نهایت از سمیرا شاهقلی تقدیر به عمل آمد.

* اهدای کتاب برای تجهیز کتابخانه‌های ممناطق محروم کشور در افتتاح باشگاه «کتاب شمیم»

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم یکصد نفر از کارکنان شرکت «سدید» 500 نسخه کتاب به ارزش 50 میلیون ریال، سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس سردار گلعلی بابایی معادل 150 میلیون ریال، سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران معادل 50 میلیون ریال، گروه مطالعات اندیشه‌ورزان معادل 50 میلیون ریال، رقیه عزیزی از گروه کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیش از 250 نسخه کتاب از کتابخانه شخصی خود، امیرشهریار امینیان مدیر عامل انتشارات اندیشه‌ورزان 20 میلیون ریال، کاظم عابدینی مطلق از انتشارات فراگفت معادل 10 میلیون ریال، محمدمهدی حاجیان 2800 هزار ریال، زیبا بهروز یک میلیون ریال، ناهید عزیزی نیک یکصد جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود و خانم مشیریان یکصد جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود معادل 2500 هزار تومان به باشگاه «کتاب شمیم» برای اهدا به کتابخانه‌های محروم کشور اهدا کردند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها