امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101965
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید‌محمد‌ سادات‌اخوی نویسنده و شاعر در شبکه اجتماعی اینستاگرام با انتشار عکسی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید‌محمد‌ سادات‌اخوی نویسنده و شاعر در شبکه اجتماعی اینستاگرام با انتشار عکسی قدیمی از مرحوم ژولیده نیشابوری نوشته است:
 
استاد حاج غلامرضا سازگار شاعر و مداح پیشکسوت اهل بیت سکوتی کرد و هاله اشکش پنهان شد...یاد مراسم تقدیر مرحوم ژولیده نیشابوری (شاعر اهل بیت) افتادم. یاد سر و وضعش.. یاد شوری که وقت شعرخوانی داشت.. و یاد تنهایی و بیماری که سال‌های آخر عمرش دامنگیرش شد.
 عکس در جشن نیمه شعبان در اوایل دهه پنجاه در مشهد مقدس گرفته شده. در راست مرحوم محمدعلی کهرمیان و سمت چپ تصویر مرحوم حسین فرحبخش متخلص به ژولیده نیشابوری دیده می‌شوند.

خواستم دوربین گوشی‌ام را خاموش کنم که استاد سازگار ادامه داد:

یادتونه سال‌های آخر خارج از تهران تو چه وضعیتی زندگی می‌کرد؟ پسر مرحوم تولا –مداح اصفهانی- پدرش را در خواب دیده و سراغ رفیقای تولا را گرفته.. از جمله ژولیده ...مرحوم تولا هم به وجد اومده و متفاوت با همه به پسرش گفته: پسرم اونایی که فقر ژولیده رو تو دنیا دیده‌ن باید بیان این ور و ببینن مولاش امام حسین (ع) چه ثروت و شکوهی بهش داده...
 
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار