امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101967
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در جلسه رسمی جانبازان و هنرمندان ایرانی در چهارمین روز جشنواره صلح و دوستی ایرانیان در دفتر شهرداری این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در جلسه رسمی جانبازان و هنرمندان ایرانی در چهارمین روز جشنواره صلح و دوستی ایرانیان در دفتر شهرداری این شهر فیلم مستند (خاطراتی برای تمام فصول) ساخته مرتضی رزاق کریمی به عنوان نمادی از درد و رنج جانبازان شیمیایی  به شهردار این شهراقای کازومی ماتسویی(  Kazumi  Matsui) اهدا شد.

در این جلسه دکتر فتحیان ریاست هیت مدیره موزه صلح تهران  و محسن مومنی ریاست حوزه هنری به نمایندگی از طرف همه جانبازان و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره فیلم و سالگرد بمباران اتمی هیروشیمااز مهمان نوازی دوستان و برگزارکنندگان ژاپنی این مراسمات تشکر و درخواست شد تا با همکاری همگان این جشنواره مردمی و خودجوش در سال اینده به صورت بین المللی برگزار شود.
براساس این گزارش،در ادامه مرتضی رزاق کریمی ضمن برشمردن فجایع شیمیایی بکار رفته برعلیه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس  از شهردار هیروشیما به عنوان یک هنرمند خواستند با دقت بیشتری فیلم ایشان را ببینند تا بتوانند در کنار فاجعه دیدگان  هیروشیما در گذشته معنای جانبازان شیمیایی  امروز ایران را هم بهتر برای دیگران بازگویی کنند.

در این دیدار هنرمندان و مسولانی همچون پرویز پرستویی ، کیومرث پور احمد. ،کمال تبریزی ،نرگس ابیار ، مرتضی رزاق کریمی , احسان عبدی پور  ،عادل معمارنیا ، بیژن نوباوه ، محسن مومنی شریف و دکتر سروش و دکتر صالحی از انجمن قربانیان سلاحهای شیمیایی و نیز جانبازان موزه صلح تهران و  خانم دکتر تسویا  خانم شهره گلپریان حضور داشتند.

در انتها هدایایی به رسم یادبود  و تشکر از همکاری در برگزاری این جشنواره به شهردار هیروشیما اهدا شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار