امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101975
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمدرضا نقدی در یادواره هزار شهید جوشکار، تراشکار، آهنگر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمدرضا نقدی در یادواره هزار شهید جوشکار، تراشکار، آهنگر و آهن فروش سراسر کشور و 500 شهید اصناف آذربایجان شرقی که در سرای مظفریه بازار تبریز برگزار شد، اظهار داشت: سلام بر شهیدانی که با جهاد پر صلابتشان به عالم قدسی راه یافته، صبر و ایستادگی و مقاومت را به جهانیان آموختند و مجد و عظمت و عزت و شکوه را برای ما به میراث گذاشتند.

وی افزود: هزار شهید اصناف جوشکار، تراشکار، آهنگر و آهن فروش کشور و 500 شهید اصناف استان آذربایجان‌شرقی و در مجموع 10 هزار شهید اصناف کشور در فرهنگ و اعتقادات ما یک پدیده آشنا هستند، اما در دنیا یک پدیده استثنایی و منحصر به فرد است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تنها در فرهنگ انقلابی و اسلامی است که در وقت جهاد با میل و رغبت، ابزار و لباس کار را رها کرده و برای دفاع از اعتقادات و ارزش‌های خود دست به سلاح می‌برند.

این مسئول تصریح کرد: کسب روزی حلال برای خانواده جهاد و کسی که در این راه از دنیا برود شهید است. این آموزه دینی ماست که باور و اعتقاد بازاریان ما را شکل می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بازاریان و کسبه‌ای که پیوندی و عمیق و جداناشدنی با دین دارند و به مصداق کلام امیرالمومنین "الفقه ثم التجاره" قبل از آغاز کار و کسبش در روز، احکام کار و کسب و اصول اخلاقی دینی را پای درس علمای دین می‌آموزند.

نقدی گفت: نتیجه این بازار، جا‌ن‌های پاک بازاریان و اصنافی است که در راه دین با میل و رغبت و داوطلبانه به جبهه رفتند، بازاریانی که در طول دفاع مقدس کامیون کامیون کمک‌های غیرنقدی و میلیون‌ها میلیون کمک‌های نقدی را در حمایت از جبهه‌ها تقدیم کردند، اینها مصداق تمام نمای آیه "رجال لاتلهیهم تجارة و لا بیع عن ذکر‌الله" هستند.

این مسئول گفت: اگر می‌بینیم امروز ملت غزه که در محاصره 10 ساله بوده و با کمترین امکانات، مقاومت و ایستادگی مثال زدنی را نشان می‌دهد و پوزه دشمن تا بن دندان مسلح را به خاک می‌مالد و آن را در مرزهای خود زمین گیر می‌کند، آنها به اسطوره‌های مقاومت و ایستادگی ملت ایران تاسی کرده‌اند. ملتی که شهیدانی چون سرداران شهید یاغچیان و اکبری را تقدیم راه اسلام کرده است این درس‌ها را ملت لبنان و فلسطین و سایر ملت‌های آزاده جهان از این الگوهای بزرگ گرفته‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: مقاومت مردم غزه امروز الهام بخش مردم آزادی خواه جهان است. آنها در زیر بمباران دشمن صهیونیستی آنچنان ایستادگی کردند که مردم دزفول و اندیمشک و پلدختر در دوران دفاع مقدس زیر موشکباران و بمباران دشمن بعثی ایستادگی کردند. همانطور که مردم مقاوم ایران نیز در دفاع مقدس با ایستادگی خود مصداق شعار "هیهات مناالذله" شدند، مردم غزه نیز بار دیگر این شعار عاشورایی را در جهان زنده کردند و در تاریخ ثابت کردند خون بر شمشیر پیروز است.

وی افزود: همگان دیدند چگونه ارتش صهیونیستی که خود را چهارمین ارتش جهان می‌نامید، ذلیل و خوار این مقاومت شدند. نه تنها این دشمن خونریز، خوار و ذلیل شد؛ بلکه خون‌های پاکی که در این مقاومت ریخته شد، رسواگر استکبار جهانی و حقوق بشر آمریکایی و اروپایی شد.

سردار نقدی افزود: حقیقت تفکر و ایدئولوژی‌های غربی و آمریکایی در حقوق بشر، مظلومیت مردم غزه و خون‌های به ناحق ریخته شده کودکان فلسطینی است که جهانیان همه بی‌پیرایه نظاره‌گر آن بودند.

این مسئول گفت: امروز این خون‌ها مردم جهان را بیدار و آگاه کرده و این جان‌های پاک مهر باطلی بر رژیم پوشالی و کودک‌کش صهیونیستی زدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اگر تا امروز در کشورهای دیگر رئیس جمهور آمریکا را با گوجه فرنگی و تخم مرغ گندیده استقبال می کردند، با این کارنامه سیاه حقوق بشر آمریکایی، ملت‌ها با سنگ از رئیس جمهور آمریکا استقبال خواهند کرد البته اگر رئیس جمهور آمریکا جرات حضور در بین ملت‌های دنیا را پیدا کند.

وی عنوان کرد: ملت ایران همچنان که در دفاع مقدس با ایستادگی حماسه ای ماندگار آفرید و ایران را تبدیل به اسوه و الگوی مقاومت و ایستادگی در بین ملت های جهان کرد، امروز نیز باید در میدان نبرد با ایستادگی و مقاومت حماسه آفرینی کند.

نقدی تاکید کرد: امروز عرصه سازندگی و فرهنگ نیازمند حضور حماسی و جهادی تمام اقشار کشور است تا پیشرفت‌هایی که در علم، صنعت، فناوری، سیاست خارجی و... مایه مباهات ملت شده ادامه یابد. باید با همت و تلاش جامعه‌ای الگو و عاری از فساد، فقر، تبعیض و جهل ایجاد شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: امروز هر واحد صنفی و کارگاه و مغازه ای در کشور، سنگری است که باید در مسیر جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی تلاش کند.

وی گفت: از آنجا که دشمن برای از بین بردن مقاومت ملت بر اقتصاد و فرهنگ طمع کرده و برای این مقصود از تمام ابزارها از جمله شبکه های ماهواره ای استفاده می کند، بازاریان کشور با درک صحیح از شرایط و عرصه مبارزه، نقشی کلیدی و مهم در خلق این حماسه دارند.

این مسئول تصریح کرد: امروز بازاریان نقش مهمی در اجرای اقتصاد مقاومتی داشته و باید برای رونق تولید داخلی و مصرف کالای ایرانی تلاش کنند و در همین زمینه سرمایه‌ها را از خرید و فروش به تولید هدایت کنند.

نقدی یادآور شد: بازارها باید از کالای خارجی غیرضروری خالی شود و این گامی مهم در جهت رونق تولید داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بیایید در یادواره شهدای اصناف و بازار تصمیم مهم گرفته و با شهدایمان عهد و میثاق ببندیم که این حرکت مقدس را در تحقق اقتصاد مقاومتی آغاز کرده و عملا ادامه دهیم.

وی گفت: از خداوند خواستاریم تا آن روحیه ایثارگری، شور، شوق، طراوت و مجاهدتی که در دفاع مقدس موجب حماسه سازی ملت شد را در بازار ایران بیش از پیش بوجود آورده تا در این عرصه نیز حماسه‌ای شگرف آفریده شود.

انتهای پیام/60001/ن

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها