امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101986
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 16
فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به فعالیت کمیته‌های اجرایی کارگروه مزد و بهره‌وری برای بررسی

فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به فعالیت کمیته‌های اجرایی کارگروه مزد و بهره‌وری برای بررسی مسائل مرتبط با این مسئله اظهارداشت: این کمیته‌ها بررسی دو موضوع آنالیز قیمت تمام شده و همچنین هزینه‌های سربار تولید را در دستور کار دارند و در حال بررسی این موضوعات هستند.

رئیس کارگروه تخصصی مزد و بهره‌وری افزود: برای انجام این اقدامات  3 صنعت کشور یعنی ساختمان، خودرو و صنایع غذایی به صورت پایلوت برای انجام تست‌ها توسط کمیته انتخاب شده و چک‌لیست‌هایی تحویل این اعضا تهیه شده تا این موضوعات را بر اساس آن بررسی کنند.

وی افزود: همچنین بررسی فرایند فاصله بین مواد اولیه و تولید محصول نهایی، هزینه سربار و همچنین مطالعات شغلی بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: چک‌لیست اولیه به کمیته‌های اجرایی تحویل شده و پیشنهادات از طریق همین چک‌لیست‌ها و همچنین براساس تحقیقات میدانی حاصل می‌شود، نتایج و پیشنهادات از جهت اجرایی بودن آن بررسی می‌شود و در صورتی که قابلیت اجرا داشته باشد، نتایج با اساتید دانشگاه که عضو کارگروه هستند، مطرح می‌شود.

توفیقی با بیان اینکه پیشنهادات اجرایی کمیته بعد از بررسی و تائید اساتید دانشگاه تکمیل می‌شود، ادامه داد: اولین گزارش کارگروه مزد و بهره‌وری نیمه دوم شهریورماه به شورای مشورتی سه جانبه ملی ارائه می‌شود.

افزایش حقوق از طریق افزایش سود حاصل از بهره‌وری

این فعال کارگری تصریح کرد: برخی این‌طور فکر می‌کنند که بالا بردن دستمزد کارگران صنعت را ورشکسته می‌کند در صورتی که طبق تعریف بهره‌وری اگر داده‌ها به صورت هدفمند ارائه شود و همچنین از پرت رفتن سرمایه‌ها جلوگیری شود به طور طبیعی ستانده بالا می‌رود و ضمن بالا رفتن بهره‌وری حاشیه امنیت سود برای تولید کننده ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که حاشیه سود برای تولیدکننده ایجاد شود اولاً تمایل سرمایه‌گذار به کارآفرینی به جای دلالی افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند در یک قالب اجتماعی و اسلامی فعالیت کند و در این صورت رکود هم کاهش پیدا می‌کند.

توفیقی افزود: دوم اینکه وقتی سرمایه‌گذار یا کارآفرین سود بیشتری کسب کند در آن صورت می‌توانیم با توجه به قول همکاری وزرای کار، صنعت و اقتصاد  قوانینی در شورای سه‌جانبه تصویب کنیم که به عنوان یک سازوکار حمایتی، کارفرما را مجاب یا مجبور به این کند درصدی از سود افزایش یافته خود را به سمت افزایش حقوق و دستمزد سوق دهد.

وی خاطرنشان کرد: جلسه کارگروه در سطح کارشناسی چهارشنبه آینده با حضور اعضا برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها