امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101998
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یورش گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به شهرهای شمالی عراق که ساکنین مسیحی، ایزدی و کرد را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یورش گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به شهرهای شمالی عراق که ساکنین مسیحی، ایزدی و کرد را در خود جای داده، نگرانی‌های بین‌المللی در مورد تحولات این روزهای عراق را دو چندان کرده است، دهها هزار نفر آواره شده و صدها کودک و سالمند توسط تکفیری‌های داعش کشته شده‌اند. بالغ بر 30 هزار نفر در کوههای سنجار و زومار پناهنده شده‌اند در حالی که‌ آب و غذای کافی ندارند. تروریست‌های داعش آن‌ها را تهدید به اسلام‌آوردن یا کشتنشان کرده است.

 با نگاهی به خبرهای منتشر شده از سایت خبری شبکه العربیة، ما را متوجه تغییر محسوسی در ادبیات این شبکه سعودی می‌کند.

پیش از این و در روزهایی که تروریست‌های داعش موصل و برخی شهرها را اشغال و جنایات هولناکشان را منتشر می‌کردند، این تررویست‌ها با عناوینی چون رزمندگان اهل سنت، انقلابیون عراقی یا نیروهای عشایر خوانده می‌شدند و ارتش عراق نیز مدام با عنوان «نیروهای مالکی» توصیف می‌شد. به طوری که سعی می‌شد بحران عراق را جنگ بین اهل سنت انقلابی با نیروهای تحت امر نوری مالکی و شیعیان جلوه دهد.

اما این روزها که دیگر هیچ راه فراری برای نفی ماهیت تروریست‌های داعش نمانده است و وحشی‌گری تکفیری‌های داعش خارج از معادلات دولت مرکزی دامن اقوام و اقلیت‌های ایزدی و مسیحی را نیز گرفته است دیگر نمی‌توان بحران عراق را جنگ بین اهل سنت با شیعیان دانست. شبکه العربیه و پایگاه خبری آن، در روزهای اخیر، مجبور شده اند در خبرهای خود از لفظ «داعش» و به جای به کار بردن «نیروهای مالکی» از عنوان «ارتش عراق» استفاده کنند.

این تغییر آنی، از دید مخاطبان این شبکه پنهان نمانده و بسیاری این موضوع را متذکر شد‌ه اند که مگر چه تغییری رخ داده است که به یک دفعه «نیروهای مالکی» ارتش عراق خطاب می‌شود.
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها