امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102032
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سید‌محمد حسینی شامگاه پنجشنبه در سومین یادواره شهدای رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد شهدای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سید‌محمد حسینی شامگاه پنجشنبه در سومین یادواره شهدای رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار اظهار داشت: اگر 17 مرداد روز خبرنگار است، به واسطه ایثارگری و رسالتی است که شهدای خبرنگار انجام دادند.

وی افزود: وقتی می‌گوییم شهدا اسوه هستند به این معنی نیست که همه بروند، شهید شوند، بلکه مرام و مسلک‌، راه و رسم زندگی را از آنها بیاموزیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه ابراز داشت: برخلاف آنهایی که اعتقاد راسخ ندارند ‌در حوادث غزه شنیدید چه تعداد سرباز‌ صهیونیستی خودزنی کردند به دلیل اینکه از نیروهای رزمنده حماس و جنبش جهاد اسلامی نگران بودند.
این مسئول خاطرنشان کرد: در این حوادث اخیر رئیس جمهور سابق رژیم صهیونیستی گفت که «ما در یک جهنم وارد شدیم» در دنیا هم می‌تواند رزمندگان اسلام و مجاهدان فی‌سبیل‌الله برای آنها جهنم درست کنند.

این چهره فرهنگی تصریح کرد: دنیا صحنه نبرد است و انسان باید انتخاب کند، راه کسانی که در مسیر کفر و طاغوت هستند و مومنان مشخص است.

حسینی اضافه کرد: اگر امروز در کمال آرامش و امنیت نشسته‌ایم، اگر ایران اسلامی سربلند سرافراز است و اگر همه دشمنان نظام اسلامی به قدرت و جایگاه نظام اسلامی و رهبر فرزانه اذعان می‌کنند، همه به دلیل وجود شهدا است.

وی بیان کرد: شهدای انقلاب اسلامی بودند که خط سرخ شهامت و شجاعت را به جهانیان نشان دادند و راهنمایی برای حزب‌الله لبنان قهرمان قرار گرفتند و یا مجاهدان فلسطین شدند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: شهدای ما الهام‌بخش شدند و با تشویق مسلمانان دیگر سبب شدند تا آنها هم به ذلت و خواری پایان دهند و دیگر منتظر مذاکرات در فلسطین نباشند.
حسینی تصریح کرد: از سال 1948 فلسطین اشغال شده و سال‌های سال فلسطینی‌ها به امید آن بودند‌ که سران عرب برای آنها کاری انجام دهند.

وی بیان داشت: با وجودی که از جهت تعداد نفرات، هواپیمایی جنگی، و امکانات نظامی کشورهای عربی بیشتر بودند، اما همیشه شکست می‌خوردند، در جنگ شش روزه در همان روز اول مصر، اردن، سوریه زمینگیر شدند و بخشی از صحرای سینا و ارتفاعات جولان در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

حسینی عنوان کرد: مسلمانان امکانات داشتند، اما آن روحیه شهامت، شجاعت و شهادت‌طلبی در آنها نبود و به همین دلیل همیشه با خفت و خواری مواجه بودند، اما فلسطینی‌ها سنگ را از زمین برداشتند و از خود‌ دفاع کردند تا امروز که سنگ‌ریزه‌ها تبدیل به خمپاره، موشک و پدافند ضد‌هوایی شده است.
این چهره فرهنگی گفت: این عزتی است که در پرتو انقلاب اسلامی ایران به دست آوردند و امام راحل در این زمینه نقش بسیاری داشتند تا روحیه عشق به شهادت در دل مردم به وجود آید.

حسینی تصریح کرد: امام بهترین انسان‌ها را جوانان 19 تا 30 ساله می‌دانستند که هفت شهر عشق را طی کردند و از خیلی از پیشکسوتان و پیرمردان پیشی گرفتند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای عرصه خبر و اطلاع‌رسانی بیان داشت: اگر تلاش شهدای اصحاب رسانه نبود ما امروز دستمان خالی بود، چه بسا بسیاری تاریخ انقلاب اسلامی را تحریف می‌کردند، اما این رزمندگان از خط مقدم تا عملیات و مکان‌های مختلف حضور داشتند و توانستند این صحنه‌ها را ثبت و ضبط کنند و ما امروز بتوانیم آنها را به دنیا عرضه کنیم.
حسینی با اشاره به نقش رسانه خاطرنشان کرد: دنیای غرب، قدرت‌های جهانی و نظام سلطه برای آنکه خودشان را تثبیت کنند و توسعه دهند از رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی استفاده می‌کنند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در این جهانی که دیگران از ابزار رسانه استفاده می‌کنند، برای اینکه منافع خودشان را تامین کنند، قطعا ما هم باید دقت کنیم و آن شیوه‌ها و شگردها را بدانیم.

حسینی افزود: در جنگ‌هایی که آمریکا در افغانستان و عراق به راه انداخت به خوبی کاربرد رسانه دیده شد و یا درگیری‌‌هایی که در سوریه و عراق وجود دارد، قبل از اینکه در خارج اتفاقی رخ دهد، در تلویزیون و فضای مجازی این تصرف انجام می‌شود.
وی عنوان داشت: یکی از نمایندگان رژیم صهیونیستی گفته بود، « ما نمی‌توانیم 300 میلیون عرب را قتل عام کنیم، اما در مورد 2 میلیون نفر فلسطینی در غزه می‌توانیم این کار را انجام دهیم».

این چهره فرهنگی اظهار داشت: رژیم جعلی و خونخوار صهیونیستی، غزه را در 360 درجه مورد تحریم قرار داده بود و با این کار می‌خواست مردم غزه دست از مقاومت بکشند و رزمندگان تنها بماند، مردم غزه از لحاظ دارو، مواد غذایی و ... کمبود شدید داشتند، اما محکم ایستادند و این عنایت خداوند است که این روحیه را به وجود آورده‌.

وی تصریح کرد: صهیونیست در جنگ کنونی با غزه توسط رسانه‌های خود اعلام می‌کردند که از خود دفاع می‌کنند، یعنی فلسطینی‌ها به آنها حمله کردند و صهیونیست‌ها مظلوم واقع شدند و این تصویری بود که می‌خواستند به دنیا ارائه دهند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: با موضوع‌گیری‌هایی که سران کشورهای اروپایی گرفتند و گفتند فلسطینی‌ها حقشان است که اینگونه مورد هجمه قرار گیرند یا خلع سلاح شوند و یا اینکه این مسئله ادامه دارد و رسانه‌های آنها اخبار غزه را بایکوت می‌کردند و همه خبرها به نفع صهیونیست‌ها ‌مخابره می‌شود.

حسینی افزود: افراد آزادی‌خواهی در دنیا هستند که می‌خواهند ندای مظلومیت را پژواک می‌دهند و به گوش جهانیان برسانند و این تصاویر واقعی را در مقابل دیده افراد قرار دهند.

وی بیان داشت: لندن مرکز تجهیز افراد شیعه و سنی افراطی است و این‌ها را تجهیز می‌کند و بعد بی‌بی‌سی مستند می‌سازد و به این اختلافات دامن می‌زند تا این نزاع شعله‌ور باشد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: همین کاری که در عراق می‌خواستند انجام دهند و آن هم جنگ دائمی بین شیعه و سنی بود، وظیفه خبرنگاران و رسانه‌ها یک وظیفه خطیری است.

حسینی گفت: خبرنگاران ما باید الگو و نمونه باشد و در شرایطی که شاهد اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی هستیم، وظیفه و رسالت خبرنگاران یک رسالت بزرگ است.

وی افزود: کلینتون وزیر سابق آمریکا اعتراف کرد، «برای اینکه گروه تروریستی داعش به وجود آید چقدر کار کردیم و به کشورهای مختلفی رفتم تا آنها را متقاعد کنم تا طراحی جدیدی در خاورمیانه انجام شود و نقشه منطقه تغییر پیدا کند».
حسینی عنوان کرد: اینها که مدعی حقوق بشر و دموکراسی هستند، اگر یک نفر در ایران زندانی شود چه هیاهو و جنجال برپا می‌کنند، اما گروه تروریستی داعش را مجهز می‌کنند که اینگونه بی‌رحمانه قتل و عام کنند و یا صهیونسیت‌ها را اینگونه حمایت می‌کنند.
................................
گزارش از محبوبه سعیدی
عکس از محسن رجب‌پور
................................
انتهای پیام/80018/ذ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها