امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102042
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در گزارشی که هیئت موسوم به «دفاع ملی» آمریکا روز جمعه، 17 مرداد به طور عمومی منتشر کرد، توصیه‌هایی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در گزارشی که هیئت موسوم به «دفاع ملی» آمریکا روز جمعه، 17 مرداد به طور عمومی منتشر کرد، توصیه‌هایی در رابطه با نحوه مقابله با ایران به خصوص در منطقه خلیج فارس، مطرح شده است.
این هیئت را 10 نفر از کارشناسان، به درخواست کنگره آمریکا تشکیل داده‌اند. گزارشی که این هیئت تحت عنوان «اطمینان از دفاعی مستحکم برای آینده» منتشر کرده، بازنگری‌ای است بر «گزارش چهار ساله بازنگری دفاعی» پنتاگون که ماه مارس منتشر شد. گزارش هیئت «دفاع ملی» هفته گذشته به کنگره آمریکا تسلیم شده بود.
در بخشی از این گزارش که به سرپرستی سرهنگ بازنشسته «پائول هیوز» تهیه شده، با تأکید بر لزوم تقویت بنیه نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس، «حضور قدرتمند نیروهای متعارف ایالات متحده در خاورمیانه و به خصوص منطقه خلیج فارس» را عامل «ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، اطمینان‌بخشی به هم‌پیمانان و آزادی بازرگانی» در این منطقه دانسته است.
این گزارش همچنین ایران را در کنار کشورهایی چون روسیه، چین و کره شمالی قرار داده و عنوان کرده است که هریک از این کشورها «چالش‌هایی متفاوت اما واقعی» برای مناطقی که در آن واقع‌ شده‌اند، ایجاد می‌کنند و به همین دلیل پنتاگون باید برای رویارویی با تهدیدات احتمالی، برنامه‌ریزی کند.
هیئت دفاع ملی آمریکا در بخش دیگری از گزارش 84 صفحه‌ای خود ایران را به تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای و همچنین «بی‌ثبات‌سازی رژیم‌های سنی منطقه» از طریق «گروه‌های واسط» خود، متهم کرده است.
این گزارش همچنین می‌افزاید: «ایران همچنین در حال اکتساب شماری از توانمندی‌های نامتقارن نظامی است که هدف از آن‌ها کنترل دسترسی به خلیج فارس و جلوگیری از مداخله خارجی در منطقه است.»
اعضای این هیئت در بخش دیگری از گزارش خود در مورد لزوم ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، آورده‌اند: «اگر توانمندی نظامی ایرانی‌ها افزایش پیدا کند و همچنین اگر شرکای منطقه‌ای ما خواستار اطمینان بیشتری باشند، ایالات متحده باید تقویت موضع خود در منطقه خلیج را مورد بررسی قرار دهد. افزایش توانمندی‌های دریایی، تهاجمی، اطلاعاتی و ضدمین، مناسب خواهند بود، به خصوص اگر تهدید ایران در منطقه خلیج افزایش یابد.»
این گزارش همچنین توصیه کرده است که آمریکا در صورت افزایش توان ایران در زمینه موشک‌های بالستیک، به تقویت سپرهای دفاعی بپردازد. ادامه حضور پایگاه‌های آمریکا در منطقه و افزایش و تعمیق همکاری‌های نظامی با اسرائیل، اردن و کشورهای حاشیه خلیج فارس از دیگر توصیه‌های این گزارش به واشنگتن برای رویارویی با ایران است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها