امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102046
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، سعید جلیلی در یادواره شهید داریوش رضایی‌نژاد اظهار داشت: دشمن شعار واقع‌بینی در سیاست خارجی را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، سعید جلیلی در یادواره شهید داریوش رضایی‌نژاد اظهار داشت: دشمن شعار واقع‌بینی در سیاست خارجی را طرح می‌کند و ما در عمل به این مهم پایبند هستیم اما خودشان به این شعار خودشان نیز توجه ندارند.

وی گفت: باید دشمن بر اساس واقعیت‌ها و بر اساس عقلانیت به مسائل دقت کند که هرگز نکرده است پس باید با عقلانیت بررسی کرد که آیا می‌شود به آنان اعتماد کرد.

وی ادامه داد: آیا می‌شود که کسانی‌که مدعی کدخدایی این جهان هستند اعتماد کرد، باید واقعیت‌ها را دید. آنچه که امروز در غزه می‌گذرد که به صراحت قدرت‌هایی نه تنها سکوت می‌کنند بلکه از این جنایات نیز حمایت نظامی می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: برخی از کشورهای مدعی حقوق بشر با حمایت نظامی از کشتار کودکان و زنان بی‌گناه در غزه پشتیبانی می‌کنند و بر اساس این واقعیات آیا می‌توان به این کشورها اعتماد کرد. کسی که به صراحت کشتار صدها کودک غزه‌ای را نادیده می‌گیرد می‌شود به او اعتماد کرد.

جلیلی تصریح کرد: آیا می‌شود به این کشورها و به تفافق میان آنان اعتماد کرد، این یک واقعیت مهم است که باید به آن توجه شود.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: نکته جالب آن است که کسانی که ابتدایی‌ترین اصول انسانی را نادیده می‌گیرند همزمان با این کشتارهای فجیع از جمهوری اسلامی می‌خواهند که به تعهدات خودش توجه کرده و عمل کند و در نهایت اعتمادسازی کند.

وی ادامه داد: کشورهای مدعی حقوق بشر یک نظام سلطه را بر مبنای زور تشکیل داده و انحصاراتی را برای خود ایجاد کرده و خودش را کدخدای جهان معرفی می‌کند.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: در مقابل، همه کشورهای جهان نیز در مقابل این کدخدا سکوت کرده و یا با آن همراهی کنند.

وی با بیان اینکه نظام سلطه و نظام استکباری که وجود دارد این نوع رفتار ظالمانه را تا امروز ادامه داده‌اند و یک طنز تلخ تاریخ است که ادعای دموکراسی دارند اضافه کرد: ادعای حقوق بشر این کشورها آنقدر جالب است که در منطقه کشورهایی که کوچک‌ترین انتخابات در آنها برگزار نمی‌شود حامی آنان بوده و ادعای دموکراسی دارند.

جلیلی تصریح کرد: کشورهایی در تاریخشان یک انتخابات برگزار نشده متحد کشورهای مدعی دموکراسی می‌شوند. این واقعیت‌هایی است که باید به آنها توجه و عنایت ویژه‌ای شود. باید در سیاست خارجی واقع‌بین بود و این واقعیات را دید.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی در خاتمه با تاکید بر اینکه هر کسی که در برابر نظام سلطه بیایستد باید سرکوب شود، دنیا این موارد را کاملا درک و احساس و لمس کرده است ادامه داد: اما نظام مقدس جمهوری اسلامی با اقتدار کامل در برابر این زورگویی‌ها ایستادگی کرده و نتایج آن را نیز دریافت کرده است.

انتهای پیام/2246/ش/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها