امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102049
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
محسن مهرعلیزاده معاون رئیس دولت اصلاحات و عضو انجمن حمایت از مردم غزه در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره

محسن مهرعلیزاده معاون رئیس دولت اصلاحات و عضو انجمن حمایت از مردم غزه در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، اظهار داشت: ما در طول سال‌های گذشته همواره شاهد ظلم و ستم از سوی رژیم اشغالگر قدس به مردم مظلوم فلسطین بودیم به گونه‌ای که کمتر روزی وجود داشته که خبری در مورد برخورد نیروهای نظامی این رژیم با مردم بی‌دفاع فلسطین بر روی رسانه‌های دنیا درج نشده باشد.

وی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه را نوعی کشتار جمعی دانست و افزود: من متعجبم از تغییر نگاه جامعه جهانی به بحث انسانیت، وجدان و اخلاق چراکه هر انسانی با دیدن عکس‌ها و فیلم‌های جنایات در غزه متاثر می‌شود و بعضی از آنها قابل تصور نیست. در هیچ دین و مذهبی کشتار مردم بی‌دفاع و بخصوص کودکان و زنان حتی در بحرانی‌ترین شرایط مجاز نبوده اما در غزه به راحتی این اتفاق در حال رخ دادن است.

مهرعلیزاده با بیان اینکه در جنگ‌ها عموماً خط قرمز‌ها رعایت می‌شود، گفت: در کشتار جمعی که صهیونیست‌ها در غزه به پا کرده‌اند هیچ خط قرمزی برای این رژیم غاصب وجود ندارد و آنان اتفاقاً هدفشان این است که کودکان و زنان را مورد هدف قرار داده و بکشند.

معاون رئیس دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه عدم همراهی دولت‌ها با مردم بی دفاع غزه نشان از سیاسی شدن آنان و دوری از انسانیت است، خاطرنشان کرد: مردم ایران ثابت کرده‌اند که همواره با وجدان و احساس خود به مسائل نگاه می‌کنند و در روز قدس نیز این مردم  از هر قشر و اعتقادی در صفوف منسجم راهپیمایی اعتراض خود را به اعمال رژیم اشغالگر قدس به گوش جهانیان رساندند.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما دلیل اصلی سکوت جامعه جهانی چیست، گفت: اگر به بیانات مقام معظم رهبری در مورد مسائل فلسطین دقت کنید، دلیل اصلی این سکوت را خواهید یافت؛ استکبار جهانی همواره تلاش کرده که برای اسرائیل مقبولیت جهانی کسب کند ولی با توجه به روشنگری‌های انجام شده توسط کشورهای آزاد اندیشی همچون کشور ما این سیاست تا کنون موفق نبوده است.

مهرعلیزاده در همین زمینه به سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس غیر متعهد‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم به بازتاب سخنان رئیس جمهور در اجلاس کشورهای عضو عدم تعهد اشاره کنیم باید بگویم سخنان ایشان توانست بسیاری از مردم دنیا را از سهل انگاری و چشم پوشی سازمان ملل و جوامع بین‌المللی مطلع سازد و همین امر کار کسانی را که در صدد منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت هستند را مشکل خواهد کرد.

عضو انجمن حمایت از مردم غزه معتقد است مقاومت مردم فلسطین در مبارزه با ظلم کاسه صبر ظالمان را لبریز کرده و به نوعی دچار جنون در تصمیم گیری شده‌اند.

وی اضافه کرد: به نظر من علاوه بر اسرائیل، سازمان های بین المللی همچون سازمان ملل متحد نیز از شکست خوردگان این فاجعه خواهند بود، چرا که معلوم شد توانایی دفاع از حق و حقوق اولیه مردم جهان را ندارند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه درگیری‌ها دو کشور عراق و سوریه با تروریست‌‌هایی همانند داعش دقیقاً برنامه‌ریزی کشورهای حامی اسرائیل است، گفت: داعش دقیقاً ساخته و پرداخته همین کشورها است زیرا با درگیر شدن سوریه به عنوان حامی مردم فلسطین و بازدارنده اسرائیل از انجام حرکات وحشیانه‌ای مانند غزه در جنگ های داخلی، دست آنها برای سرکوب مردمی که جز آزادی خواسته دیگری ندارند بازتر شده است.

معاون رئیس دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها خود مردم فلسطین را دست کم گرفته بودند، تصریح کرد: در هرجای دنیا اگر چنین فجایعی رخ می‌داد مردم تسلیم شده و از خواسته خود عقب نشینی می‌کردند ولی مردم فلسطین همچنان استوار بر خواسته های خود تاکید دارند؛ در واقع مقاومت مردم فلسطین نقشه‌های استکبار را به هم زده و ادامه این حملات نشان از به بن بست رسیدن آنها است.

وی با تاکید بر اینکه جنایات در غزه باب جدیدی را برای مبارزه با اسرائیل باز کرد، گفت: دنیا چهره وحشیانه و آدم کش این رژیم نامشروع را به وضوح دید بنابراین دیگر مظلوم نمایی‌های این رژیم اثری نخواهد داشت و مردم مظلوم فلسطین در سراسر جهان حقانیت خود را به اثبات خواهند رساند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها