امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102058
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، تفاهم‌نامه‌ای در 13 بند پیش از ظهر امروز بین استانداران کرمانشاه و دیالی عراق در حوزه‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، تفاهم‌نامه‌ای در 13 بند پیش از ظهر امروز بین استانداران کرمانشاه و دیالی عراق در حوزه‌های تجارت، صنعت، کشاورزی، بهداشت و درمان و گردشگری به امضا رسید.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کرمانشاه در این جلسه تفاهم‌نامه فوق را کاملاً دو طرفه و یک همکاری دوجانبه عنوان کرد و گفت: برای اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه سه برنامه را در نظر گرفته‌ایم.

علی‌اصغر میرزایی افزود: در این راستا یک برنامه کوتاه‌مدت و فوری یک‌ ماهه، یک برنامه میان‌مدت شش ماهه و یک برنامه برای تمام برنامه‌ها به ‌مدت دو سال پیش‌بینی شده که به امضا دو نفر قائم مقام از دو طرف رسیده و عملیاتی می‌شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه نیز در این جلسه تلاش‌های مرزبانان دو طرف را مورد تقدیر قرار داد و افزود: این افراد با تلاش‌های بی‌وقفه خود به‌نوعی راه‌سازی نیز انجام داده‌اند.

شهریار حیدری خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که روابط موجود به همین منوال برادرانه ادامه داشته و تعاملات بین دو استان کرمانشاه و دیالی نیز استمرار داشته باشد.

استاندار دیالی عراق نیز این استان را یکی از معابر مهم و استراتژیک کشور عراق عنوان کرد و گفت: دسترسی آسان این استان به شهرهای بغداد، کربلا و نجف را یکی از امتیازات آن محسوب می‌شود.

عامر سلمان یعقوب با بیان اینکه به‌زودی افق‌های همکاری بیشتری با جمهوری اسلامی ایران باز می‌کنیم، افزود: انعقاد تفاهم‌نامه فوق در بحث روابط تجاری دو طرف می‌تواند اثرات خوبی به‌ همراه داشته باشد.

استاندار کرمانشاه نیز توسعه روابط با استان دیالی عراق را علاوه بر زمینه‌سازی برای توسعه دو استان موجب رفع نیازمندی‌های دو طرف از طریق مرز مشترک دانست.

 ابراهیم رضایی‌بابادی خاطرنشان کرد: استفاده از این امکان فراهم شده به برقراری صلح و امنیت بیشتر در منطقه کمک می‌کند و ما نیز به پیروی از مقامات عالی‌رتبه کشور، درصدد توسعه روابط و همکاری با کشورهای همسایه هستیم.

انتهای پیام/2700/ن30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها