امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10206
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 74
محمد علی مددی در گفت‌وگو با خبرنگار اقصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با اشاره به اینکه فردا جلسه شورای رقابت برای قیمت‌گذاری جدید ...

محمد علی مددی در گفت‌وگو با خبرنگار اقصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با اشاره به اینکه فردا جلسه شورای رقابت برای قیمت‌گذاری جدید برگزار می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اعتراض خودروسازان در مورد قیمت‌گذاری جدید خودروها، از بانک مرکزی خواستیم تا نرخ تورم بخشی خودروها را مورد بازنگری قرار دهد و نرخ‌های جدید را برای اردیبهشت امسال نسبت به سال گذشته ارائه کند.

وی با بیان اینکه این نرخ تورم از سوی بانک مرکزی به شورای رقابت ارائه شده است، افزود: نرخ تورم اعلام شده بین 55 تا 60 درصد است که بر این مبنا، قیمت همه خودروها مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد.

به گفته وی، قیمت‌های جدید افزایش چندانی نسبت به قیمت‌های قبلی نخواهد داشت و قیمت جدید خودروها بر اساس فرمول قیمت‌گذاری شورای رقابت و با توجه به نرخ تورم بخشی جدید مشخص خواهد شد.

مددی با بیان اینکه متغیرهایی مانند هزینه کارگری و نرخ ارز در نرخ تورم بخشی خودرو مؤثر است، تصریح کرد: بانک مرکزی نرخ تورم بخشی خودرو را با تأخیر به شورای رقابت اعلام کرد که آن نرخ بر مبنای هزینه‌های پایان سال 91 بود.

به گفته وی، نرخ جدید تورم خودروها بر مبنای هزینه‌های ناشی از تولید در اردیبهشت سال جاری محاسبه شده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها