امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102071
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران در ادامه برنامه تهرانگردی خود در روزهای جمعه از اماکن و ابنیه مرتبط با تاریخ ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران در ادامه برنامه تهرانگردی خود در روزهای جمعه از اماکن و ابنیه مرتبط با تاریخ مشروطیت دیدن کرد.

وی در ابتدای برنامه خود از ساختمان مشروطیت (خانه امیر بهادر جنگ) وزیر جنگ مظفرالدین شاه بازدید کرد.

 این خانه در حال حاضر در اختیار انجمن آثار و مفاخر فرهنگی قرار دارد. این ساختمان با قدمت بیش از 150 سال دارای ویژگی‌های منحصر به فرد از جمله داشتن تالار آئینه است.

رئیس شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از این بنای تاریخی اظهار داشت: این مجموعه دارای کتابخانه ارزشمند و اسناد ارزشمندی از دوران مشروطیت است و یکی از ویژگی‌های تاریخی این ساختمان ارتباط آن با اولین حضور اجتماعی زنان در تاریخ معاصر به استناد تاریخ است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: تعدادی از زنان تهران به هنگام خروج کالسکه مظفرالدین شاه اطراف کالسکه وی را گرفتند و در ادامه از وضع موجود شکایات خود را مطرح کردند و در واقع می‌توان این را عنوان کرد که این نخستین حضور زن ایرانی در تاریخ معاصر در دوران مشروطیت محسوب می‌شود.

مسجدجامعی خاطرنشان کرد: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در حال حاضر دارای یک کتابخانه با 40 هزار جلد کتاب تخصصی در حوزه ایران‌شناسی است به طوری که این کتابخانه در سال 1346 و در زمان فروغی با 3 هزار جلد کتاب اهدایی عبدالحسین خان‌بیات تأسیس شده است.

به گزارش فارس در هنگام بازدید از خانه امیربهادر جنگ، استاد محقق، رئیس شورای شهر تهران را همراهی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها