امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102089
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سازمان نظام پزشکی، علیرضا زالی در مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سازمان نظام پزشکی، علیرضا زالی در مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد سازمان، به هماهنگی ارکان مختلف نظام سلامت اشاره کرد و گفت: دستاوردهای این موضوع امروز در شورای عالی بیمه متجلی است.
 
وی تلاش‌های وزیر بهداشت اصلاح ارزش نسبی خدمات در جهت استیفای حقوق جامعه پزشکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: وزیر بهداشت بارها بر استفاده از نظرات انجمن‌ها، ذینفعان و پیشکسوتان پزشکی در بحث اصلاح تعرفه‌های پزشکی و همچنین ارزشگذاری نسبی خدمات تاکید داشته‌ است و به طور مستمر این موضوع را رصد می‌کند.
 
زالی همچنین به اقدامات وزیر بهداشت در زمینه مباحث مالیاتی جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: وزیر بهداشت در انتقال چالش‌های مالیاتی در سطح هیات وزیران به صورت شجاعانه عمل کرد. در این مسیر با حضور دکتر هاشمی ملاقات‌هایی مختلفی را با وزیر اقتصاد داشتیم و لحظه به لحظه پیگیر تفاهمنامه مالیاتی بود. برهمین اساس حضور دکتر هاشمی در وزارت بهداشت برای ما فرصت است.
 
وی درباره تلاش‌های وزیر بهداشت درباره بحث مجازات حبس پزشکان و تماس‌های مکرر با رئیس قوه قضاییه برای حل و فصل این موضوع، گفت: در این زمینه نیز دکتر هاشمی کنار نهاد صنفی حرکت کرد و نهایتاً این موضوع نیز به دستاوردی بزرگ منجر شد.
 
زالی انتقادهای رسانه‌ای به جامعه پزشکی را مورد اشاره قرار داد و افزود: بنای دکتر هاشمی در این زمینه نیز آن بود که نکند هجمه‌های رسانه ای به جامعه پرافتخار پزشکی آسیب برساند. بر همین اساس شخصاً در این موضوع دخالت کرد و از یک جریان سازی رسانه‌ای علیه جامعه پزشکی کشور جلوگیری کرد.
 
وی ادامه داد: البته دکتر هاشمی نیز از ما انتظاراتی دارد. در فرآیندی که به سمت واقعی شدن تعرفه‌ها حرکت می‌کنیم و تحولی شگرف در بحث ارزشگذاری نسبی خدمات اتفاق می‌افتد، انتظار دارد سازمان نظام پزشکی با بازگشت اقتدار صنفی خود آستین بالا زند و بحث نظارت بر نهادهای صنفی را بر عهده گیرد و به جای اینکه نامحرمان بر این حوزه ورود کنند، خود باید پیشقدم شده و خودپالایشی جامعه پزشکی را با حفظ کرامت جامعه پزشکی، انجام دهد.
 
وی گفت: البته که این موضوع خواسته‌ای منطقی است. ما باید در این زمینه به دکتر هاشمی اطمینان خاطر دهیم تا او نیز به نیابت از جامعه پزشکی در سطح هیات وزیران این تضمین‌ها را به رئیس جمهور و هیات وزیران منتقل کنند.
 
زالی گفت: مطمئنم که آحاد مجمع در سراسر کشور به خودپالایشی توسط هیات مدیره‌های نظام پزشکی شهرستان‌ها و فرایندی که به اقتدار دوباره سازمان نظام پزشکی منجر خواهد شد، اهتمام ویژه خواهند داشت. این موضوع بی‌تردید تعامل بیشتری را میان ما و وزارت بهداشت رقم خواهد زد.
 
وی آمادگی مجمع عمومی نظام پزشکی برای همراهی و کمک درطرح تحول سلامت را مورد اشاره قرار داد و گفت: ظرفیت مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به عنوان مشاوری امین در اجرای طرح تحول، کنار وزارت بهداشت خواهد بود. همچنین مطمئنم که با نگاه بلند وزیر بهداشت، قطعاً گوش شنوایی در وزارت بهداشت برای شنیدن آنچه که در جامعه پزشکی در جریان است، وجود دارد.
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی همچنین در ادامه یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید را حضور شخصیت علمی و عدالت محور دکتر ربیعی در مسند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: دکتر ربیعی از ایده پردازان در حوزه اقتصاد و مسائل اجتماعی است و صاحب مطالعات پژوهشی ارزنده در حوزه آسیب‌های اجتماعی.
 
وی همراهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نظام پزشکی و توجه به نهادهای صنفی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در ادوار گذشته خاطرات تلخی را از شورای عالی بیمه داشتیم و بسیاری از دوستانی که در مسند وزیر رفاه و رئیس شورای عالی بیمه قرار داشتند، برخوردهای متفاوتی را شاهد بودیم. اما در چند جلسه اخیر شورای عالی بیمه، دکتر ربیعی با توجه به ملاحظات دولت، نظرات فنی سازمان نظام پزشکی را مد نظر قرار می‌دهند و این موضوع فرصتی استثنایی برای سازمان نظام پزشکی است.
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی از همراهی و همگامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر و تشکر کرد.
 
وی همچنین سوابق نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در حوزه‌های صنفی و نظام پزشکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: خوشحالیم که سکاندار تامین اجتماعی برادری پاکدست و علاقه‌مند به حوزه صنفی است. حضور دکتر نوربخش در سازمان تأمین اجتماعی فرصتی بسیار استثنایی است. یکی از افرادی که در جریانات چالش‌ تعرفه‌ای برادرانه با سازمان نظام پزشکی تشریک مساعی کرد، دکتر نوربخش بود.
 
در روز نخست برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر ایدنی، رئیس شورای عالی نظام پزشکی گزارشی از مجموعه اقدامات انجام شده در دوره جدید سازمان،چالش‌های پیش روی سازمان نظام پزشکی در زمان آغاز کار، راهبردها، اهداف، اصول حاکم بر فعالیت‌های شورای عالی و همچنین گزارشی از برگزاری 14 جلسه شورای عالی و 103 مصوبه تصویب شده را ارایه دادند.
 
گزارش بازرسان مجمع عمومی سازمان نیز از عملکرد سازمان ارائه شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها