امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102100
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در ادامه برنامه تهرانگردی احمد مسجد‌جامعی رئیس شورای شهر تهران از اماکن و ابنیه تاریخی مربوط به دوره مشروطیه بازدید ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در ادامه برنامه تهرانگردی احمد مسجد‌جامعی رئیس شورای شهر تهران از اماکن و ابنیه تاریخی مربوط به دوره مشروطیه بازدید شد.

در یکی از بخش‌های تهرانگردی مسجد‌جامعی با حضور در یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین خانه‌های تهران (منزل امین‌الضرب) جشن روز خبرنگار برگزار شد.

این جشن با حضور تعدادی از خبرنگاران حوزه اجتماعی و فرهنگی اساتید پیشکسوت دانشگاه و خانواده مهدوی (فرزندان امین‌الضرب) برگزار شد.

این جشن به جهت تقارن سه مناسبت بزرگ برگزار شد که از آن جمله می توان به برگزاری روز خبرنگار _ جشن 90 سالگی سید‌عبدالله انوار (پژوهشگر و مورخ تاریخ معاصر) و همچنین سالگرد تاریخی مشروطه اشاره کرد. جشن اشاره شده در منزل امین‌الضرب برگزار شد که این منزل علاوه بر قدمت طولانی برای اسناد و کتاب‌های مهم تاریخی است ضمن اینکه این خانه مرکز نوشتن فرمان مشروطه نیز بوده است.

به گزارش فارس پیش از این نیز مسئولان در بخش‌های مختلف تمایل به حضور در این خانه تاریخی را داشته‌اند اما با ممانعت خانواده امین‌الضرب روبرو شدند اما امروز و به مناسبت روز خبرنگار خانواده امین‌الضرب میزبان تهرانگردان به همراه رئیس شورای شهر تهران بود.

در ادامه این مراسم کیکی به مناسبت 90 سالگی استاد عبدالله انوار و روز خبرنگار بریده و در بین خبرنگاران توزیع شد.

به گزارش فارس رئیس شورای شهر تهران در برنامه تهرانگردی خود و به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دو مغازه قدیمی در تهران (عسل‌فروشی و شیرینی‌فروشی) کام خبرنگاران را شیرین کرد و اظهار امیدواری کرد خبرنگاران در حوزه اطلاع‌رسانی و خبر موفق باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار