امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102104
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بابلسر سیدرمضان شجاعی کیاسری عصر امروز در آیین گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه رسانه امروز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بابلسر سیدرمضان شجاعی کیاسری عصر امروز در آیین گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه رسانه امروز پایه‌های قدرت و ثروت و مدنیت و فرهنگ یک ملت و ملیتی را می‌سازد ادامه داد: همه قدرت‌هایی که به دنبال رسیدن به اهداف کلان خود هستند از ابزار رسانه استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تصرف آمریکا در عراق و افغانستان و حضور در منطقه فقط با بهره‌گیری از قدرت رسانه اتفاق افتاده است، گفت: کارکرد یک رسانه در جهان امروز دارای اهمیت ویژه‌ای است.

شجاعی با اشاره به تنوع و تعدد رسانه‎‌های امروز، اظهار داشت: صحنه، صحنه رقابت است و مثل گذشته فضای تزریقی نیست و امروز انتخاب، حق مخاطب است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ایجاد نمایندگی افکار عمومی که توقع ما از رسانه این است، تصریح کرد: احیای مطالبات بر زمین مانده مردم از مسئولان، وظیفه رسانه است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاری جزو سخت‌ترین و پرخطرترین شغل و کم ارزش‌ترین شغل از جهت مسائل مادی و معنوی است، گفت: اگر می‎‌خواهیم رسانه‌های ما به درستی فرهنگ ساز شوند و نیازهای مخاطب را انتخاب کنند نیاز به یک بستر دارند.

شجاعی با تاکید بر اینکه آنچه برای جامعه مطبوعاتی نگرانی ایجاد می‌کند، بی‌قانونی و کم‌قانونی است یادآور شد: آنقدر باید زمینه و فضا برای کار خبرنگار فراهم باشد که بتواند در زمانی که نیاز به ایجاد طوفان است، طوفان به پا کند و در زمان آرامش هم آرامش احتیاج کند.

شجاعی با بیان اینکه افراط و تفریط در اطلاع‌رسانی، خطرناک است، گفت: باید شناخت از زمان و مکان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در افراطی‌گری، بحران ایجاد می‌شود، افزود: سکوت هم در زمانی که نیاز به گفتن است، رسانه را بی‌اثر می‌کند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به عنوان کمیسیون فرهنگی که در دولت گذشته هم این فریاد را زدیم درباره قانون جامع رسانه بود گفت: رسانه‌های مجازی جایگاه وسیع‌تری نسبت به رسانه‌های مکتوب پیدا کرده اند و نیاز به قانون جامع رسانه داریم که این اتفاق هنوز نیفتاده است.

شجاعی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه ما داشتن قانون جامع رسانه است تا از کیان و وجود یک رسانه زنده و پویا صیانت و پاسداری کند، اظهار داشت: دولت‌ها ترجیح می‌دهند در همین شکلی که به سر می‌بریم، ادامه کار دهند اما با وعده وزیر ارشاد قرار است قانون جامع رسانه به کمیسیون فرهنگی بیاید.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با اشاره به اینکه کمبود قانون به ضرر رسانه است، تصریح کرد: وقتی یک رسانه به دستگاهی، وابسته شود نمی‌تواند آن گونه که باید قلم بزند.

وی با اشاره به اینکه اگر رسانه مطالبه‌گر باشد قطعا به نفع دولت‌ها است، یادآور شد: در این شرایط اگر رسانه نیازمند نگاه مسئولان باشد، آن رسانه تعطیل است و با تعطیلی رسانه، کوتاهی‌ها شکل می‌گیرد و بیداری از غفلت به وسیله رسانه‌ها شکل می‌گیرد.

شجاعی با بیان اینکه اعتقاد رئیس جمهور بر نقد منصفانه است، اظهار داشت: مازندران ظرفیت بالای فرهنگی دارد و وضعیت رسانه‌های مازندران، همه ظرفیت رسانه‌های مازندران نیست.

وی خاطرنشان کرد: امروز به دلیل مشکلات مالی، رسانه‌های ما رقابت ندارند و حمایت‌های دولت باید باعث شود تا رسانه‌ها با قدرت و شجاعت، قلم بزنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مازندران با اشاره به کم بودن روزنامه‌های مازندران و نبودن رقابت در بین این روزنامه‌ها، گفت: تقاضاهایی که برای دریافت مجوز روزنامه دارد را مورد حمایت قرار دهید.

وی خطاب به معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد ،اظهار داشت: حمایت‌های استانی و شهرستانی را هم در قانون جامع رسانه به گونه‌ای پیش‌بینی کنید تا علاقه‌مندان به رسانه بتوانند از این فضا استفاده کنند.

انتهای پیام/86007/ت40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها