امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10211
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 130
محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مصوبه مجلس در مورد تعیین نرخ ارز توسط این بانک و شورای پول و اعتبار، ...

محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مصوبه مجلس در مورد تعیین نرخ ارز توسط این بانک و شورای پول و اعتبار، اظهار داشت: بحثی که در مجلس مطرح شده هنوز توسط شورای نگهبان تایید نشده و ما منتظر اعلام نظر این شورا هستیم.

وی با بیان اینکه تعیین نرخ ارز در شورای پول و اعتبار یک موضوع کارشناسی است، افزود: قیمت ارز با توجه به عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌شود و نمی‌توان با آیین‌نامه و دستورالعمل به تنهایی قیمت ارز را مشخص کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا ارز مرجع به کالاهای اساسی پرداخت می‌شود، گفت: پرداخت ارز مرجع به کالاهای اساسی همچنان ادامه دارد و در صورتی که حتی اگر مجلس بخواهد اختصاص ارز مرجع به کالاهای اساسی متوقف شود باید از محل یارانه‌ها این مابه‌التفاوت تامین شود.

بهمنی تاکید کرد: به هر حال برای تامین ارز به کالاهای اساسی نگرانی نداریم و تخصیص ارز متوقف نخواهد شده تا به این واسطه شاهد افزایش قیمت آنها باشیم.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها