امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102112
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز در مسجد امام «صادق (ع) » منطقه الدراز با اشاره به لغو تابعیت شماری از شهروندان بحرینی توسط نظام حاکم گفت: امروزه در نبود عامل ممانعت کننده‌ای، روند لغو تابعیت ادامه یافته و هر شهروندی که قدرت حاکم از او راضی نباشد را با تهدید مواجه می‌سازد.

وی چنین اقداماتی علیه شهروندان را به دور از احکام دین، قانون اساسی عادلانه و منافع ملی خواند و افزود: این وضعیت از حقوق (بشر) کاملا به دور است. این وضعیت یکی از وضعیت‌های (قانون) جنگل و یکی از مظهرهای عقب ماندگی است.

شیخ قاسم با اشاره به ناراحتی نظام منامه از رسانه‌ای شدن پیشنهادش درباره ترکیب کابینه 6-6-6 و یا 8-8-4 گفت: اگر علت ناراحتی نظام به خاطر مخالفت با اصل طائفی‌گری باشد، چنین امری خوب است زیرا این وضعیت باعث رهایی کشور از مشکل و بحران جاری می‌شود.

وی در ادامه نظام منامه را به توضیح واقعیت امروزی ترکیب سمت‌های وزارتی کابینه و میزان سمت‌های موجود در دست خانواده حاکم بر بحرین و سمت‌های اهل سنت و شیعیان دعوت کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار