امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102113
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، این اصلاحات که در تاریخ 22 ژولای سال جاری اعمال شده بود، بتازگی به مرحله اجرا درآمده ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، این اصلاحات که در تاریخ 22 ژولای سال جاری اعمال شده بود، بتازگی به مرحله اجرا درآمده است.

براساس این قانون، شهروندان خارجی از جمله قرقیزها که به فدراسیون روسیه وارد می‌شوند، تنها در صورتی می‌تواند جواز کار دریافت کنند که در کارت مهاجرت آنها هدف از سفر به روسیه انجام کار و یافتن شغل عنوان شده باشد.

این مسئله در حالی است که سرویس مهاجرت فدرال روسیه در حال تدوین برنامه‌های کاربردی برای صدور اجازه کار و یا ثبت اختراع توسط شهروندانی که وارد قلمروی این کشور می‌شوند، می‌باشد و در این زمینه کارت‌های مهاجرت جدید آماده و در اختیار مهاجرین کاری قرار می‌گیرد.

بنابه گفته طرف‌های روس، صدور این کارت برای شهروندان سایر کشورها در هنگام ورود به روسیه رایگان خواهد بود.

البته باید توجه داشت که رسانه‌ها، کارشناسان و مقامات دولتی روسیه برای توجیه سختگیری‌ها خود برای مهاجرین کاری به شاخص‌هایی همچون جرایم سازمان‌یافته، قاچاق مواد مخدر و اقتصاد زیرزمینی به عنوان تبعات ورود میلیون‌ها مهاجر از جمهوری‌های شوروی سابق به این کشور اشاره می‌کنند و در این میان کمتر به دستاوردهای اقتصادی مهاجران شاغل اشاره می‌کنند.

بنابر برخی اطلاعات، هم‌اکنون حدود 13 میلیون نفر از جمعیت 143 میلیون نفری روسیه را مهاجران کاری جمهوری‌های شوروی سابق تشکیل می‌دهند که سهم عمده‌ای در فعالیت‌های خدماتی این کشور دارند. 

این در حالی است که گفته می‌شود روس‌ها در سالیان گذشته از اشتغال در این بخش‌ها سر باز می‌زده‌اند.

با این وجود به باور کارشناسان، مهاجرت از جمهوری‌های شوروی سابق بویژه آسیای مرکزی به چالشی برای مدیران روسیه در سال‌های اخیر تبدیل شده است. 

آنان به دلیل رویارویی با تضاد سیاست‌گذاری‌های داخلی (جلب رضایت شهروندان روس از طریق سخت‌گیری در مورد مهاجران) و سیاست‌گذاری خارجی (تلاش برای تداوم نفوذ در جمهوری‌های شوروی سابق از طریق جذب درصدی از بیکاران آنان در بازار بزرگ روسیه)، نتوانسته‌اند به رویکرد مشخصی در این زمینه دست یابند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها