امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102117
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در جریان برگزاری هفتادمین نشست سالیانه کمیسیون اقتصادی اجتماعی ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در جریان برگزاری هفتادمین نشست سالیانه کمیسیون اقتصادی اجتماعی ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) که امروز (جمعه)  در مقر این سازمان در بانکوک به کار خود پایان داد، حسین کمالیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک و نماینده دائم کشورمان در اسکاپ طی سخنانی در نشست مقامات عالی رتبه، مواضع کشورمان در زمینه‌های تحولات مرتبط با توسعه اقتصادی و اجتماعی در حوزه آسیا و پاسفیک و برنامه‌های جاری اقتصادی کشورمان در ابعاد گوناگون را تشریح کرد.

سفیر کشورمان در این نشست که با حضور مقامات عالی رتبه و نمایندگان کشور های آسیا و اقیانوسیه برگزار شد، با تأکید بر توانمندیی‌های بالقوه حوزه آسیا و اقیانوسیه به عنوان موتور محرکه اقتصاد جهان با محوریت اتکا بر صادرات، به وجود موانعی در توسعه صادرات و مبادلات بازرگانی میان کشورهای این حوزه اشاره و با ارائه پیشنهاداتی، راه‌های گسترش آن را مورد بحث قرار داد.

وی تأکید کرد: افزایش مبادلات درون منطقه‌ای علاوه بر کاهش هزینه‌های جانبی، ارتقای سطح اقتصادهای منطقه را در پی خواهد داشت.

کمالیان با تأکید بر تلاش‌های صورت گرفته از سوی کشورهای عضو در جهت تقویت زیرساخت‌های کشوری، تاکید کرد: رویارویی با روند شتابان تحولات اقتصاد جهانی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق بر پایه ابتکارات داخلی مبتنی بر راهبردهای اقتصادی داخلی است.

وی تأکید کرد: إجرای این گونه سیاست‌‌ها باعث تسریع فقرزدائی و تقویت بنیان‌های اقتصادی منطقه‌ای خواهد شد.

کمالیان در ادامه با اشاره به لزوم همگرایی بیشتر منطقه‌ای، برنامه‌های اقتصادی کشورمان در زمینه برقراری ارتباطات و حمل و نقل منطقه‌ای را یادآوری شد و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با امضای ١٢٠ توافقنامه دو و چند جانبه همچون راه آهن آسیایی و شاهراه آسیایی با بهره‌مندی از موقیعت ممتاز جغرافیایی خود گام‌های مهمی برای تقویت مبادلات آسیایی برداشته و اقدامات اجرائی مناسبی برای اتصال شبکه راه آهن داخلی به شبکه آسیایی به اجرا در آورده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در اسکاپ در ادامه با اشاره به موقیعت کشورمان در تأمین بخش مهمی از نفت و گاز مصرفی آسیا و اقیانوسیه، سیاست‌های جاری جمهوری اسلامی ایران در زمینه اتصال شبکه‌های ملی انرژی به شبکه‌های انرژی منطقه‌ای را بر شمرد و این ارتباطات را عاملی تاثیرگذار در جهت افزایش بهره وری و امنیت انرژی اعلام کرد.

کمالیان در پایان سخنان خود، با تأکید بر ضرورت همگرایی افزون تر اقتصادی میان کشورهای این حوزه مهم اقتصادی با یادآوری مصوبات نشست مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی برای توسعه زیرساخت ها در تهران و پشتیبانی کشورمان از پایه‌گذاری بانک سرمایه گذاری آسیایی برای توسعه زیرساخت‌ها را اعلام و تأکید کرد: این بانک می‌تواند نقشی اساسی برای استفاده حداکثری از سرمایه‌های بخش خصوصی و دولتی در جهت تقویت زیرساخت اقتصادهای منطقه ایفا کند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد اسکاپ در آغاز بکار هفتادمین اجلاس سالانه اسکاپ، به عنوان معاون کمیته اول هماهنگی امور این اجلاس انتخاب شد و در جلسه اختتامیه، گزارش کارکرد این کمیته را در چارچوب دستور کار مصوب، برای تصویب مقامات شرکت کننده در این اجلاس، به نشست ارائه کرد.

هفتادمین اجلاس سالانه کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) بعد از ظهر امروز پس از پنج روز فعالیت، با تصویب قطعنامه‌های مختلف در زمینه‌های اقتصادی، توسعه اجتماعی و سایر مسائل مورد علاقه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها