امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102132
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سایت رسمی سازمان ملل متحد گزارش داد بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد از اینکه طرفین نتوانسته‌اند در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سایت رسمی سازمان ملل متحد گزارش داد بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد از اینکه طرفین نتوانسته‌اند در گفت‌وگوهای قاهره برای تمدید آتش‌بس در غزه توافق کنند، ابراز ناامیدی عمیق کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد، در حالی که گزارش‌ها حاکی است حملات رژیم صهیونیستی به کشته شدن چندین شهروند فلسطینی دیگر منجر شده حملات موشکی فلسطینی‌ها به سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرد.

وی از دو طرف خواست به سرعت راهی برای آتش‌بس انسان‌دوستانه پیدا کرده و مذاکرات قاهره را برای منظور دست‌یابی به آتش‌بس مداوم ادامه دهند.

صبح جمعه، ١٧ مرداد (٨ اوت) در ساعت ٨ صبح به وقت غزه (٥ صبح به وقت گرینویچ) مهلت آتش‌بس سه روزه بین ارتش رژیم صهیونیستی و گروه های فلسطینی مستقر در غزه به پایان رسید.

ساعاتی قبل از به سر آمدن آتش‌بس، ارتش اسرائیل با ارسال پیامی برای خبرنگاران گفت که دو فروند موشک از داخل غزه به سوی یکی از شهرهای واقع در جنوب این کشور پرتاب شده و پس از آن نیز گزارش‌هایی از پرتاب تعدادی موشک به داخل سرزمین‌های اشغالی فلسطین انتشار یافت.

آتش بس انسان دوستانه‌ی 72 ساعته‌ای از ساعت 8 صبح (5 بامداد به وقت گرینویچ) روز سه شنبه بین حماس و اسرائیل به اجرا در آمد.

هیئت‌های فلسطینی و اسرائیلی روز چهارشنبه (15 مرداد) جلساتی جداگانه را با مقامات مصری در قاهره برگزار کردند.

فلسطینی‌ها خواهان پایان یافتن حصر نوار غزه از سوی اسرائیل و مصر و همچنین آزاد شدن زندانیان فلسطینی هستند.

حملات بی‌رحمانه‌ی اسرائیل در این 30 روز به نوار غزه جان حدود 1900 فلسطینی از جمله بیش از 400 کودک را گرفته و بیش از 9600 تن دیگر را مجروح کرده است.

جنگنده‌های اسرائیلی از هشتم ژوئیه با هدف قرار دادن مکان‌های متعدد در غزه، ساختمان‌ها را ویران کرده و خانواده‌ها را زیر آوار مدفون کرده‌اند. نیروهای اسرائیلی نیز در 17 ژوئیه حمله زمینی علیه این منطقه را آغاز کردند.

در حال تکمیل...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار