امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102138
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از المسله، هوشیار زیباری وزیر امور خارجه سابق عراق در نشست خبری مشترک با فؤاد حسین رئیس دفتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از المسله، هوشیار زیباری وزیر امور خارجه سابق عراق در نشست خبری مشترک با فؤاد حسین رئیس دفتر ریاست منطقه کردستان گفت: ما امروز به جهان ثابت کردیم که ارتش و نیروهای پیشمرگه در یک جبهه واحد با دشمن می‌جنگند.

وی تاکید کرد که تروریست‌های داعشی بر هیچ یک از چاه‌های نفت شمال عراق تسلط نیافته‌اند.

زیباری همچنین اعلام کرد که در حمله امروز آمریکایی‌ها دو واحد از تروریست‌ها داعش منهدم شدند.

وی خبر داد که یک تیم نظامی آمریکا برای کمک به نیروهای پیشمرگه به کردستان عراق آمدند.

وزیر خارجه سابق عراق که به تازگی از سمتش برکنار شده در ادامه خواستار حمایت منطقه‌ای و بین المللی از نیروهای کرد در مقابل تروریست‌های داعش شد و تاکید کرد که تروریست‌ها قصد حمله بزرگی به کردستان عراق را داشتند و داعش خطری وجودی برای کردهای عراق است.

وی با بیان اینکه بین نیروی هوایی ارتش عراق و نیروهای کرد برای مبارزه با تروریست‌ها هماهنگی وجود دارد، از واشنگتن به دلیل حمایت از نیروهای کردستان عراق تشکر کرد.
زیباری با اشاره به اینکه ورود آمریکا به جنگ با داعش معادلات را تغییر داد،‌ تصریح کرد که نیروهای پیشمرگه طی ساعات آینده به تروریست‌ها حمله خواهند کرد تا مناطقی را که آنها در کنترل خود دارند، پس بگیرند.

وی افزود: طی ساعات آینده نبرد بین نیروهای پیشمرگه کرد و تروریست‌های داعشی شاهد تحولاتی خواهد بود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها