امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102159
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 131
«قادر آشنا» مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

«قادر آشنا» مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برگزاری گردهمایی مسئولان قرآنی ادارات ارشاد استان‌ها در تهران، اظهار داشت: در این هفته مسئولان و مدیران قرآنی ادارات ارشاد استان‌ها برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در فعالیت‌های قرآنی جاری گرد هم آمدند که در این همایش موضوعات مختلفی عنوان شد.

برگزاری همایشی با حضور مسئولان قرآنی ارشاد استان‌ها در هر فصل

وی ادامه داد: در این همایش مقر شد برای هم‌افزایی بیشتر در امور قرآنی در هر فصل نشستی با حضور مسئولان قرآنی ادارات ارشاد استان‌ها برگزار شود تا از این طریق بتوانیم فعالیت‌های قرآنی را به صورت هدفمند گسترش دهیم.

آشنا با بیان اینکه استان‌ها خط مقدم فعالیت‌های قرآنی هستند، به وجود فعالان قرآنی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی فعالیت‌های قرآنی را ساماندهی کنیم که در این راستا آقای حشمتی تأکید بسیاری بر ارتقای فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها و حمایت از برنامه‌های برتر دارند.

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به وجود مشکلات بودجه‌ای در استان‌ها تصریح کرد: سعی می‌کنیم برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها امور ارزشمند گذشته را توسعه و ضعف‌های موجود را برطرف سازیم که در این راستا اعطای بودجه به برنامه‌های فراگیر و مفید یکی از این تصمیم‌های حمایتی است.

اختصاص 30 درصد از بودجه کل معاونت قرآن ارشاد به استان‌ها

وی ادامه داد: در گردهمایی اخیر آقای حشمتی از اختصاص 30 درصد از بودجه معاونت به فعالیت‌های قرآنی استان‌ها خبر دادند که این امر باعث توسعه بیشتر امور قرآنی در کشور می‌شود چرا که فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها زمینه‌ساز گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه است.

آشنا با اشاره به تسهیلات در روند صدور مجوز مؤسسات قرآنی، تصریح کرد: پیگیری و مدارک برای اخذ مجوز مؤسسات قرآنی از این پس به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد؛ همچنین برای تسهیل فعالیت‌های قرآنی استان‌ها قرار است در جلسات تصمیم‌گیری نماینده‌ای از هر استان نیز حضور داشته باشد.

وی درباره نحوه اختصاص بودجه به استان‌ها نیز گفت: بودجه بر اساس عملکرد و برنامه قرآنی هر استان‌ اختصاص می‌یابد البته برای هماهنگی بیشتر پس از ارائه گزارش عملکرد بخش دوم بودجه هر استان داده می‌شود تا از این طریق فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها نیز با برنامه بیشتری پیگیر شود.

برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات قرآنی با حضور وزیر ارشاد

مدیر کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در ادامه به برگزاری همایش مدیران ارشاد استان‌ها اشاره کرد و افزود: این همایش 18 تا 20 مردادماه با حضور «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود؛ بخشی از این همایش قرار است به فعالیت‌های قرآنی اختصاص یابد تا دغدغه‌های فعالیت‌های قرآنی مطرح و برای رفع آنها تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام/ م.آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار