امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۰۸:۵۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10216
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 92
شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین اقدامات درباره عرضه اوراق سلف نفت در بورس ...

شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین اقدامات درباره عرضه اوراق سلف نفت در بورس انرژی، اظهار داشت: این اقدام را وزارت نفت پیگیری می‌کند و باید نتیجه آن از این وزارتخانه پیگیری شود.

وی با بیان اینکه مسئله عرضه اوراق سلف نفتی در بورس انرژی حل و فصل شده است، گفت: عملیات پذیرش این اوراق در بورس انرژی انجام شده و باید منتظر پاسخ وزارت نفت باشیم که ظاهرا در چرخه اداری بانک مرکزی مشکلاتی وجود دارد.

مدیرعامل بورس انرژی ایران خاطرنشان کرد: عرضه اوراق سلف نفتی جزء تعهدات وزارت نفت است و بورس انرژی هم بنا به دلایلی که ذی‌نفع نیست نمی‌تواند مکاتباتی با بانک مرکزی داشته باشیم.

* تدوین دستور‌العمل عرضه مستقیم برق

محمدی تصریح کرد: دستور‌العمل مقدماتی عرضه مستقیم برق به مصرف‌کنندگان نیز آماده تدوین شده است و در این باره منتظر مصوبه وزارت نیرو هستیم.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل صندوق‌های انرژی برای تأمین مالی معاملات بورس انرژی گفت: با برخی تأمین سرمایه‌ها از جمله نوین و امین مذاکراتی داشته‌ایم و اگر دیگر تأمین سرمایه‌ها پیشنهادی داشته باشند، استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای راه طراحی ابزارها، اگر تأمین سرمایه‌ها ورود کنند همکاری خواهیم کرد، گفت: محدودیتی به لحاظ تعداد صندوق‌ها نداریم و حجم این صندوق‌ها بستگی به میزان استقبال از آنها دارد.

مدیرعامل بورس انرژی ایران با بیان اینکه  طراحی ابزارهای مالی، انعطاف ناپذیر نبوده و محدودیت‌ ندارد، گفت: امکان دارد این صندوق‌ها به شکل بزرگ‌تر و در تعداد کمتری شکل بگیرد.

* متوسط حجم معاملات روزانه برق به نیم میلیارد تومان رسید

محمدی با بیان اینکه حجم معاملات برق در بورس انرژی به طور متوسط به نیم میلیارد تومان رسیده است، گفت: با توجه به تأمین نقدینگی لازم، به طور روزانه نیم میلیارد تومان معاملات برق در بورس انرژی انجام می‌شود.

وی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه بورس انرژی در ابتدای راه قرار دارد امید داریم در آینده حجم و ارزش معاملات به سطح بالاتری برسد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها