امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102166
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در متن پیام علی جنتی آمده است: هفدهم مرداد ماه، روز خبرنگار، روزی که شهید محمود صارمی در راه انجام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در متن پیام علی جنتی آمده است: هفدهم مرداد ماه، روز خبرنگار، روزی که شهید محمود صارمی در راه انجام وظیفه خطیر اطلاع رسانی، به فیض عظیم شهادت رسید، همواره یادآور تلاش های خستگی ناپذیر خبرنگاران مسئول و خدمتگزار ایران اسلامی در مسیر انجام  وظیفه حرفه ای است؛ خبرنگارانی که همواره بار دو امانت مهم را بر دوش می کشند؛ آزادی و حقیقت. دو مفهومی که در این حرفه، آنچنان در هم تنیده اند که بی وجود یکدیگر، معنا و مفهومی ندارند.

آموزه های دینی و تجارب تاریخی موید این نکته هستند که رشد فکری و اندیشه بشر، تنها در سایه آزادی قلم و بیان حاصل می شود. لذا خبرنگار، با این نگاه، می تواند تجسم و نمونه مسئولیت، تعهد، امانت و وجدان بوده، نقش موثری در رشد و شکوفایی تمدن و فرهنگ بشری ایفا نماید.

خبرنگاری، حرفه ای آمیخته از هنر و عشق است و خبرنگاران با رعایت اخلاق حرفه ای و عمل به وظایف خود، می توانند چشم بیدار مردم و مسئولان باشند و سلامت فرهنگی جامعه را تضمین کرده و به موثرترین نیروی اجتماعی برای حل مشکلات تبدیل شوند.

هفدهم مرداد بهترین فرصت برای بیان این نکته است که نگاه دولت تدبیر و امید نسبت به آزادی بیان و مطبوعات،‌ یک نگاه زینتی و تشریفاتی نیست. نه تنها رییس جمهور محترم، بلکه تمامی ارکان دولت و در راس آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به آزادی مسئولانه عمیقا معتقد بوده و از هیچ کوششی جهت ایجاد فضایی سالم، آزاد، ایمن و به دور از تبعیض، برای اندیشمندان، اصحاب قلم و مطبوعات دریغ نخواهند کرد تا در سایه وجود چنین محیطی، پرچمداران آزادی، اخلاق و عدالت، بتوانند نقش مهم خود در توسعه ایران اسلامی را ایفا نمایند.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این روز مهم را صمیمانه به جامعه خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران تبریک عرض کرده، به این تلاشگران مجاهد اطمینان می دهم که من و همکارانم، تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و مسائل صنفی آنان به کار می گیریم تا بتوانند همچنان در انجام وظایف حرفه ای خود موفق باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها