امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102181
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 115
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> و در پاسخ به این پرسش که «با توجه به نزدیک شده به آغاز سال تحصیلی جدید، چه تعدادی مدرسه و کلاس درس در مهر ماه میزبان دانش‌آموزان کشور خواهند بود؟»، اظهار داشت: بر اساس آمار موجود حدود 500 هزار کلاس درس فیزیکی با 53 میلیون متر مربع زیربنا در 95 هزار واحد آموزشی در کشور وجود دارد.

وی افزود: علی‌رغم تنگناهای مالی که وجود داشت بر اساس آخرین آمار جمع‌آوری شده، 950 پروژه آموزشی، ورزشی و پرورشی با 5 هزار و 400 کلاس درس و زیربنای 770 هزار متر مربع تا مهر ماه تحویل خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه مراحل اجرایی این پروژه‌ها از 6 ماه گذشته آغاز و به نقطه پایانی رسیده است، خاطرنشان کرد: این 950 پروژه از مجموع 6 هزار پروژه نیمه تمام موجود در کشور است که تکمیل شده یا تحویل آموزش و پرورش شده است و یا تا 50 روز آینده که تا شروع سال تحصیلی جدید زمان داریم، تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: برای شروع مهر ماه و سال تحصیلی جدید 950 پروژه با 5400 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش و دانش‌آموزان می‌شود.

وی با اشاره به تأمین تجهیزات مورد نیاز پروژه‌های جدید تکمیل شده در آموزش و پرورش، گفت: کار برگزاری مناقصه و عقد قراردادها انجام شده است و تجهیزات پروژه‌های تازه تأسیس به مرور تا شروع سال تحصیلی جدید تحویل خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آیا پیش‌بینی شده است که این 950 پروژه آموزشی جدید چه تعدادی دانش‌آموز را در خود جای خواهد داد؟»، تصریح کرد: با توجه به اینکه 5400 کلاس درس پروژه ،جدید‌التأسیس هستند و با در نظر گرفتن تراکم دانش‌آموزی 30 نفر، حدود 160 هزار دانش‌آموز را شامل می‌شود.

رئیسی بیشترین پروژه‌های جدید تکمیل شده را به ترتیب متعلق به استان‌های تهران، کرمان و سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها