امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102198
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس سید‌حسن هاشمی شب گذشته در مراسم روز خبرنگار گفت: خبرنگاران هم مانند پزشکان باید مراقب باشند قسم را نشکنند و حرمت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس سید‌حسن هاشمی شب گذشته در مراسم روز خبرنگار گفت: خبرنگاران هم مانند پزشکان باید مراقب باشند قسم را نشکنند و حرمت بگذارند و برای اینکه بدانیم هر کدام از مسئولیت‌‌ها را چگونه انجام می‌دهیم باید عمیق به آن نگاه کنیم.

وی ادامه داد: اگرچه متهم هستیم به اینکه همیشه در وزارت بهداشت مسئول، پزشک بوده و ما پزشک‌محور هستیم اما منظورم از اهالی حوزه پزشکی پرستاران، داروسازان، پیراپزشکان، دندانپزشکان و تمام گروه‌های دیگر است.

هاشمی گفت: همه شما خبرنگاران می‌دانید قلم مقدس است و آلودگی آن بدتر از آلودگی غذا و هوا است که متأسفانه عوارض آن دامنگیر حوزه بهداشت و درمان می‌شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: حدوداً یک سال از عمر کاری ما گذشته، خیلی کارها انجام شده اما افسوس که خیلی کارهای دیگر را می‌توانستیم انجام دهیم اگر همدلی و همت بلندی بود مشکلات برجای مانده کمتر به چشم می‌خورد.

وی افزود: مردم در حوزه بهداشت و درمان علی‌رغم توجه مسئولان هنوز مشکلات زیادی دارند و وظیفه ما و شما این است که چشم خود را بر روی واقعیت‌ها نبندیم.

وزیر بهداشت گفت: مشکل ما مسئولان این است که اوایل کار دقیق و نکته‌بین هستیم اما بعد فقط کارهای کوچک خود به چشم‌مان بزرگ می‌آید در حالی که اینچنین نیست و هنوز کمترین بار را از روی دوش مردم در حوزه سلامت برداشته‌ایم.

هاشمی ادامه داد: رودر‌بایستی را باید کنار بگذاریم. مشکلات مشخص است و اگر سیاست‌های ابلاغی رهبری مورد توجه قرار گیرد خیلی از مشکلاتمان در سال‌های آینده برطرف می‌شود.

وی گفت: نباید فراموش کنیم که اتفاقات زیادی قبل از 24 خرداد رخ داد و حماسه سیاسی به وقوع پیوست با این حال دولت با همه مشکلات به حوزه سلامت توجه کرد و اعتبارات آن را دید.

وزیر بهداشت گفت: پایبندی دولتمردان در این حوزه ضروری است تا با آهنگ سریعتری خدمت‌رسانی را دنبال کنیم. مردم مشکلات زیادی دارند و امید دارم که همه همت کنیم تا دغدغه آنها کاهش یابد چرا که مردم مهمترین سرمایه ما هستند.

هاشمی افزود: به نقش رسانه‌ها واقف هستم و ارزش خدمت شما را می‌دانم. شما مسیر‌ها را باز کردید و اشکالات کار را به ما معرفی کردید البته فکر می‌کنم چون سال اول بود و من مبتدی بودم شرایط مرا رعایت کردید.

وی گفت: انتظار ندارم رسانه‌ها نکات منفی و اشکالات را نبینند همیشه اعلام آمادگی کرده‌ام که اگر اشکالاتی در طرح تحول سلامت و سایر حوزه‌ها وجود دارد اگر در خفا اعلام شد که بهتر است و اگر علنی گفته شد با آغوش باز پذیرای آن هستم.

*ظرف یک هفته درهای ارتباطی وزارت بهداشت به روی خبرنگاران باز می‌شود

وزیر بهداشت گفت: اما آنجایی که مطمئن نیستید و اخبار صحیح نیست ما در خدمتتان هستیم و ظرف یک هفته آینده این امکان باید فراهم شود که تمام درخواست‌های شما برای دریافت اطلاعات درست با امکان ارتباط از طریق تلفن محل کار، اس‌ام اس و غیره در وزارت بهداشت برای دریافت سریع اطلاعات مشکلی دیگر باقی نماند.

*راه‌اندازی انجمن صنفی تخصصی برای خبرنگاران سلامت 

وی همچنین از ایجاد انجمن صنفی تخصصی برای خبرنگاران حوزه سلامت خبر داد و گفت: ایجاد این انجمن با اعلام آمادگی پیشکسوتان این عرصه و دانشکده خبر خواهد بود.

هاشمی گفت: مسئولان می‌توانند در کنار شما باشند تا رسالت واقعی خبرنگاری را در طول زمان به سرانجام برسانید و توانمند ‌کردن مردم در امر سلامتی را محقق کنید چرا که بسیاری از مشکلات به دلیل کم‌اطلاعی است.

وی گفت: اگر مردم را به حقوقشان آشنا کنیم و اعلام خطر کنیم مانند اتفاقی که در لبنیات پرچرب و روغن پالم رخ داد و بگوییم کجا سلامتی‌شان در خطر است آنها می‌توانند مراقبت خود را افزایش دهند.

*تدارک بیمه برای دانش‌آموزان شین‌آبادی

وزیر بهداشت همچنین در رابطه با وضعیت دانش‌آموزان شین‌آبادی گفت: آنچه موضوع وزارت بهداشت بود این بود که کاری کنیم تا بچه‌های شین‌آبادی قبل از اینکه بخواهند مطالبه کنند ما نه فقط درمان بلکه برای زندگی آینده آنها کار و ازدواج‌شان کاری کنیم و بیمه‌ای را توسط دولت برایشان پیش‌بینی کنیم.

وی افزود: مسئولیت تدارک این بیمه به عهده وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته و چنانچه این مسئولیت از سوی دولت به ما واگذار شود به آن افتخار می‌کنیم و آن را انجام می دهیم اما از خودمان نمی‌توانیم رفع مسئولیت کنیم با وجود اینکه وزارت آموزش و پرورش قبول مسئولیت کرده است. اما به هر حال من این موضوع با با وزیر آموزش و پرورش مطرح می کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها