امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1022
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 243
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «سیدمحمد حسینی» در سفر به شهر غزنی افغانستان با تمجید از این شهر بیان داشت که غزنی سرزمین عارفان، ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «سیدمحمد حسینی» در سفر به شهر غزنی افغانستان با تمجید از این شهر بیان داشت که غزنی سرزمین عارفان، شاعران و دانشمندان جهان اسلام است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران، امروز در مراسم معرفی شهر غزنی به عنوان پایتخت تمدن و فرهنگ جهان اسلام گفت: خدا را شاکرم که سرانجام «ملک سنایی» را از نزدیک دیدم.

حسینی با استناد به شعری از «اقبال لاهوری» که در وصف شهر غزنی سروده شده، گفت: شهر غزنی در فرهنگ و تمدن اسلامی از جایگاه والای برخوردار بوده است.

وی با اشاره نشست تهران که چند روز پیش به مناسبت استقبال از نامیده شدن شهر غزنی به عنوان پایتخت تمدن اسلام برگزار شده بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران برنامه‌هایی دیگری را نیز به همین مناسبت در دستور کار دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران به مقامات افغان به ویژه مسئولات ولایت غزنی پیشنهاد داد تا بین شهر غزنی و یکی از شهرهای ایران چون نیشابور، پیوند خواهر خواندگی برقرار شود.

این مقام جمهوری اسلامی ایران، تاریخ و فرهنگ افغانستان و ایران را مشترک عنوان کرد و گفت: بین افغانستان و ایران جدایی و فاصله وجود ندارد.

در نشست وزراى فرهنگ کشورهاى اسلامى در سال ٢٠٠٧ میلادى در لیبی، تصمیم گرفته شد تا غزنى به به عنوان پایتخت تمدن اسلامى معرفی شود.

این امر امروز طی مراسمی در شهر غزنی تحقق یافت و شهر غزنی به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن جهان اسلام معرفی شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها