امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102202
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 20
  محمد پرورش در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سئوال که گفته بودید از امروز آب شرب مشترکان خانگی پر مصرف قطع می‌شود، گفت: با توجه به اینکه حدود 3 ...

  محمد پرورش در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سئوال که گفته بودید از امروز آب شرب مشترکان خانگی پر مصرف قطع می‌شود، گفت: با توجه به اینکه حدود 3 هزار مشترک پر مصرف بالای 50 متر مکعب بیش از الگوی مصرف (20 متر مکعب) مصرف آب شرب دارند قرار بود آب شرب آنها قطع شود.

وی اضافه کرد: براساس تماسهای مکرری که مشترکان خانگی با ما داشتند درخواست کردند فرصتی به آنها بدهیم به همین دلیل به این جمع بندی رسیدیم به مشترکانی که مصرف آب شرب آنها بین 50 تا 200 متر مکعب است ، یک فرصت یک ماهه بدهیم.

پرورش تاکید کرد: به همین منظور به این نتیجه رسیدیم مشترکان پر مصرف تهرانی که مصرف آب شرب آنها 200 متر مکعب است از امروز 7 ساعت قطع آب داشته باشند.

به گفته وی، مصرف آب این مشترکان پر مصرف که آب شرب آنها بالای 200 متر مکعب است 9 برابر الگوی مصرف است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از امروز محدودیت آب را برای این مشترکان که مصرف آب آنها بالای 200 متر مکعب است به مدت 7 ساعت (10 صبح تا 5 عصر) ایجاد می‌کنیم اما مشترکانی که مصرف آب شرب آنها 50 تا 200 متر مکعب است یک فرصت یک ماهه بدهیم.

به گفته وی ، این برنامه برای مشترکان پرمصرف خانگی است و شامل مشترکان اداری و تجاری نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،پیشتر پرورش با اشاره به اینکه از شنبه هفته آینده آب آشامیدنی ٣٠٠٠ مشترک که بالاتر از ٥٠ متر مکعب در یک دوره مصرف دارند از ساعت ١٠ تا ١٧ قطع می شود گفت: این دسته از مشترکان تقریباً ٥/٢ برابر متوسط مصرف شهر تهران که حدود ٢٠ مترمکعب در یک دوره است آب مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته از سوی آبفای استان تهران برای ٧٠٠ هزار مشترک پرمصرف اخطار کتبی ارسال شده است، ادامه داد: از ٧٠٠ هزار مشترک پرمصرف، حدود ٩٠٠٠ مشترک بالاتر از ٤٠ متر مکعب و ٣٠٠٠ مشترک نیز بالاتر از ٥٠ متر مکعب در یک دوره آب شرب مصرف کرده‌اند.

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: در حال حاضر قطع آب به صورت موردی و مقطعی است اما اگر مصرف بالا همچنان ادامه یابد به دریافت مجوزهای قضایی برای قطع کامل آب این مشترکان اقدام خواهیم کرد.

پرورش با اشاره به کمبود شدید منابع آبی در استان تهران و اینکه تاکنون قطع آب هیچ یک از مشترکان به دلیل مصرف بی‌رویه نبوده است، می‌گوید: قطعی‌های موردی آب به دلیل خرابی‌های شبکه بوده است و هیچ یک از آن‌ها جنبه تنبیهی نداشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قطع آب مشترکان با مصرف زیر ٥٠ متر مکعب در دستور کار قرار نگرفته است ادامه داد: قطع موردی و مقطعی آب در مراحل بعدی برای مشترکانی که مصرف بین ٢٠ تا ٥٠ متر مکعب دارند اعمال خواهد شد.

به گفته پرورش، حدود ٧٠ درصد از مشترکان خانگی تهرانی زیر ٢٠ متر مکعب آب مصرف می‌کنند.

*جریمه نقدی نداریم چون مجوز نداریم

پرورش در پاسخ به این سئوال که آیا جریمه نقدی نیز برای مشترکان پرمصرف اعمال خواهد شد گفت: در حال حاضر ما مجوز چنین اقدامی را نداریم و فقط می‌توانیم از سیستم تنبیهی قطع آب استفاده کنیم.

وی در خصوص وضعیت مصارف بخش‌های عمومی و اداری نیز گفت: قبل از بخش خانگی به پرمصرف‌های عمومی هم اخطار داده شده است. همچنین برنامه‌هایی را پیش‌بینی کردیم که مصرف مشترکان پرمصرف غیرخانگی مانند سازمان‌ها و ادارات دولتی را با ایجاد محدودیت کنترل کنیم.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها