امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102215
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 105
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باراک اوباما در گفت‌وگو با روزنامه «نیویورک‌تایمز» گفت: اسرائیل برای اینکه سنت و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باراک اوباما در گفت‌وگو با روزنامه «نیویورک‌تایمز» گفت: اسرائیل برای اینکه سنت و رسوم دموکراتیک و مدنی خود

را حفظ کند، باید راهی بیابد تا با فلسطینی‌ها در صلح زندگی کند اما درباره توانایی رهبران دوطرف برای حرکت در این مسیر تردید دارم.

وی افزود: از آنجائیکه اسرائیل از لحاظ نظامی توانمند است، درباره بقای آن نگران نیستم. فکر می‌کنم سئوال اینجاست که اسرائیل چگونه به بقا ادامه می‌دهد؟

اوباما در پاسخ به سئوالی درباره نقش وی برای اعمال فشار به منظور پیشبرد مذاکرات صلح برای یافتن راه‌حل ایجاد دو کشور گفت: دورنمای پیشرفت در ابتدا به مقامات بستگی دارد. تعداد رای‌های نتانیاهو بسیار بیشتر از تعداد رای‌های من است که این تعداد به خاطر جنگ غزه بسیار تقویت شده است، بنابراین اگر او فشار داخلی را احساس نکند، بسیار دشوار خواهد بود که شاهد مصالحه او باشیم. این اقدام کار دشواری خواهد بود.

وی با بیان اینکه «در رابطه با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین این موضوع مشکل نسبتا متفاوتی خواهد بود»، اظهار داشت: در بعضی مسائل، نتانیاهو بیش از حد قدرتمند است و در برخی مسائل دیگر، عباس بیش از حد ضعیف است که آنها را کنار هم بیاورد تا تصمیمات شجاعانه‌ای اتخاذ کنند؛ تصمیماتی که سادات یا بگین یا رابین مایل بودند، اتخاذ کنند.

اوباما افزود: لازم است رهبران فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها فراتر از فردا را ببینند. دشوارترین کار برای سیاستمداران این است که درباره مسائل دوراندیش باشند.
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار