امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10222
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 130
احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به اینکه دستور‌العمل شورای رقابت بر ...

احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به اینکه دستور‌العمل شورای رقابت بر مبنای قیمت خودرو در فروردین 91 یا همان اسفند 90 تدوین شده است، خودروسازان خواستار بازنگری در مبنای قیمت‌گذاری هستند.

وی ادامه داد: در اسفند سال 90، دولت از خودروسازان خواست تا به افزایش 6 درصدی قیمت‌ها راضی شوند و بقیه افزایش قیمت که حدود 14 درصد بود در اوایل سال 91 اعمال شود که این اتفاق عملی نشد.

وی با بیان اینکه مبنای قیمت‌گذاری خودرو غلط بوده است، افزود: این مسئله باعث زیان 4 هزار میلیارد تومانی خودروسازان شد که شورای رقابت از ما خواست تا فعلاً با نرخ‌های مصوب اخیر کار را جلو ببریم اما قول دادند که تورم 3 ماهه اول سال را در قیمت‌ها لحاظ کنند.

نعمت بخش با بیان اینکه اعمال نرخ تورم 3 ماهه باعث افزایش قابل توجه قیمت خودرو نخواهد شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه خودروسازان تولیداتشان را با زیان عرضه می‌کنند، به ما وعده دادند تا با اعمال تورم‌های 3 ماهه از زیان تولید خارج شویم.

وی در پاسخ به این سؤال که پیش بینی می‌کنید چه زمانی خودروسازان از زیان تولید خارج شوند؟ گفت: اگر دو نوبت تورم 3 ماهه در قیمت خودرو لحاظ شود، ممکن است از زیان خارج شویم.

وی با تأکید بر اینکه خودروسازان خواستار گرانفروشی نیستند، گفت: افزایش قیمت خودرو باعث کم شدن مشتریان ما خواهد شد و به همین دلیل به دنبال افزایش قدرت خرید مردم و هماهنگ کردن لیزینگ‌ها برای فروش خودرو به صورت اقساطی و با وام هستیم.

دبیر انجمن خودروسازان همچنین با انتقاد از تعیین نرخ تورم 62 درصدی برای خودروهای فول سی‌کی‌دی، گفت: حدود 86 درصد قیمت یک خودرو به قطعات آن بستگی دارد و در حال حاضر که قیمت قطعات وارداتی خودروهای فول سی‌کی‌دی بیش از 2 برابر افزایش یافته است، حداقل رشد 200 درصدی 86 درصد ارزش این خودروها را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: در این شرایط، تورم 62 درصدی قابل قبول نیست.

به گزارش فارس، محمد علی مددی عضو شورای رقابت امروز از تعیین نرخ تورم جدید خودروها توسط بانک مرکزی خبر داد و گفت: نرخ تورم بخشی خودرو برای اردیبهشت امسال از سوی بانک مرکزی تعیین شده که بر این اساس، قیمت خودروها مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها