امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102227
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 165
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بسیج اساتید، صلاحی در اولین جشنواره ملی حلقه‌های علمی بسیج اساتید که ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بسیج اساتید، صلاحی در اولین جشنواره ملی حلقه‌های علمی بسیج اساتید که صبح امروز (شنبه) 18مردادماه با حضور آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان در دانشگاه آزاد اسلامی شهر زنجان آغاز شد با اشاره به برنامه‌های کلان و راهبردی بسیج اساتید در سیاستگذاری و سازمان‌دهی حلقه‌های علمی در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: حلقه‌های علمی بسیج اساتید ساختاری برای کمک به تحول علمی، تولید اندیشه‌های راهبردی و پرورش کادر برای تشکیل دولت اسلامی و کسب مرجعیت علمی جهانی است.

وی ادامه داد: ساختار حلقه‌های علمی باید زمینه‌ای برای تولید فکر، کادرسازی و رفتن به سمت دولت اسلامی و کسب مرجعیت علمی جهانی را ایجاد کند.

به گفته وی ؛ مجموعه اساتید بسیجی و ارزشی اجازه نخواهند داد دشمن به دانشگاه‌ها نفوذ کرده و در مسیر حرکت علمی کشور خللی ایجاد کند.

سهراب صلاحی با بیان اینکه ایران اسلامی بزرگ‌ترین شکست سیاسی را در عراق به آمریکا تحمیل کرد، خاطر نشان ساخت: تنها با تمسک و پیروی از آموزه‌های شیعی می‌توان استکبار را شکست داد که حرکت انقلاب اسلامی نیز تحقق همین امر است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به کمین دشمنان نظام و تلاش آن‌ها برای رخنه و اخلال در مسیر رشد و پیشرفت علمی کشور افزود: برنامه‌هایی که برای فتنه 88 ریخته شده بود به تنهایی می‌توانست 5 نظام را از پای در آورد ولی به فضل الهی و با درایت رهبری معظم انقلاب و هوشیاری و حضور نیروهای ارزشی و معتقد شکست خورده‌اند و از این پس هم اجازه عرض اندام به جریانات معاند نظام را در جامعه و دانشگاه‌ها نخواهیم داد.

وی اظهار داشت: اکنون، در مرحله‌ای قرار داریم که باید به سمت تشکیل دولت اسلامی پیش برویم و همه ارکان کشور با حد نصاب بالا از مسئولان و مدیران و کارشناسان به این سمت حرکت کنند.

در این مراسم علی باقر طاهری نیا معاون پژوهشی سازمان بسیج اساتید و دبیر جشنواره، با بیان اینکه جشنواره حلقه‌های علمی با هدف شناسایی و معرفی اساتید برتر حلقه‌های علمی سازمان در سطح کشور و ارائه دستاوردهای این حوزه به صورت نمایشگاهی پیش بینی شده «خلاقیت در برقراری ارتباط و تعامل آموزشی و پژوهشی با اعضاء در راستای دانشجوپروری»، «تولیدات آموزشی و پژوهشی از قبیل کتاب و مقاله» و «ارتباط با صنعت و رفع نیازهای جامعه» عمده‌ترین محورهای این رویداد علمی است.

وی با بیان اینکه حلقه‌های علمی فرصتی مناسب برای کادرسازی و تامین نیروی انسانی متخصص در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور است معتقد است نظام اسلامی پس از تثبیت مقتدرانه، اکنون در مرحله تشکیل الگوی اسلامی –ایرانی پیشرفت قرار گرفته است و شرط تبدیل ایران اسلامی به یک قدرت بین‌المللی، حصول مرکزیت علمی جهانی است که این مهم بدون تحقق دانشگاه اسلامی امکان پذیر نخواهد بود.

دبیر اولین جشنواره ملی حلقه‌های علمی در پایان عنوان کرد: یکی از ماموریت‌های ویژه سازمان بسیج اساتید تشکیل حلقه‌های علمی در دانشگاه‌هاست که شاگردپروری، کادرسازی و اقتدار علمی از اهداف آن است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها