امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102229
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 167
به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت گفت: اگر حضرت زینب (س) زبان گویای ایثار و شهادت بعد از واقعه عاشورا را نمی‌شد چه بسا این پیام برای نسل‌های آینده به میراث باقی نمی‌ماند.

وی گفت: انقلابی که ما انجام دادیم و جنگ در 8 سال دفاع مقدس ادبیات مقاومت را رقم زد و مرزهای جغرافیایی را درنوردید و الگویی برای آزادیخواهان شد.

وی گفت: خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت مسئول حرفه‌ای هستند و وظیفه انسانی را که خود به عهده گرفتند به بهترین نحو انجام می‌دهند که در طول این سال‌ها دچار آسیب‌های فراوانی شده و اکنون بسیاری از آنها جایشان درمیان ما خالی است.

وزیری افزود: خدا را شاکرم که به برکت بنیاد شهید بنده به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران ایثار و شهادت و مدیران روابط عمومی سراسر کشور در این مجلس حضور دارم.

وی ادامه داد: شغل خبرنگاران بسیار حساس است چرا که گاهی کمترین دامنه مخاطبین از صدها نفر أغاز می‌شود و گاها به میلیون‌ها و یا میلیاردها نفر ختم می‌شود. پس این سخن گزافه نیست که خبرنگاران را معلمین جامعه بدانیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایطی که مردم غزه همزمان با بازی‌های جام جهانی مورد هجوم دشمن قرار می‌گرفتند و رسانه‌های استکبار در آن شرایط از پیچ خوردن پای یک بازیکن سخن می‌گفتند شما خبرنگاران بودید که با رسالت‌تان بر غول رسانه‌های غرب غلبه کردید و صدای مظلومیت آنها را به گوش جهانیان رساندید.

وی گفت: بنده اعلام آمادگی می‌کنم برای حمایت از خبرنگاران و فعالان عرصه خبرنگاری در حوزه ایثار و شهادت که با مجلس و دولت و بنیاد شهید بتوانیم گام‌های موثری برای این عزیزان برداریم.

اسلامی‌فر در این مراسم دقایقی به سخنرانی پرداخت و توضیحاتی در رابطه با اولین همایش تجلیل از خبرنگاران این حوزه و چگونگی انتخاب برترین‌ها گفت: با ارسال فراخوانی به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌های سراسری و همچنین دفاتر خبری رسانه‌ها و روزنامه‌های شهرستان‌ها، در حوزه‌های خبر، گزارش، عکس، برنامه گزارش، مجری کارشناس و خبرنگار رادیو تلویزیونی در برنامه‌های تولید شده تا یک سال اخیر درخواست آثار نمودیم.

وی افزود:‌در این مدت بیش از 25 هزار اثر شامل برنامه‌های رادیو و تلویزیونی، خبر، گزارش و عکس توسط دفاتر روابط عمومی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور دریافت گردید که آثار این همایش در سه مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته است.

اسلامی‌فر افزود: آثار خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها در مرحله اول توسط رسانه‌ها بررسی و آثار برتر به دبیرخانه همایش ارسال شد. آثار شهرستان‌ها توسط روابط عمومی‌های هر استان بررسی و در هر 9 حوزه عنوان شده و اثار برتر به دبیرخانه ارسال گردید.

در مرحله سوم، آثار برگزیده شده در مرحله اول و دوم در هیأت داوران با ترکیبی 9 نفره از فعالان حوزه رسانه، اساتید دانشگاه و ایثارگران مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که آثار مطرح شده در هیأت داوران بدون داشتن نام خبرنگار و رسانه مورد بررسی در شاخصه‌های مختلف از جمله رعایت اصول خبری، نوآوری و تاثیرگذاری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قرار گرفت که در پایان 10 نفر در بخش‌های زیر مورد تقدیر داوران قرار گرفتند.

خبرنگار برتر، عکاس برتر و گزارشگر برتر در خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های سراسری چه در شهرستان‌ها و چه در استان تهران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی بودند. همچنین دو رسانه در معیارهای جامعیت کشوری در انعکاس اخبار حوزه ایثارو شهادت، داشتن بخش ویژه در حوزه ایثار و شهادت و فعالیت اختصاصی در حوزه ایثار و شهادت تقدیر شدند که اسامی برندگان به شرح زیر است.

جایزه خبرگزاری برتر در خصوص داشتن اخبار اختصاصی و بخش ویژه و فعال در حوزه ایثار و شهادت، شامل لوح تقدیر نماینده محترم ولی فقیه و معاون رئیس‌جمهور، لوح زرین همراه با جایزه ویژه تعلق گرفت به دکتر سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; .

جایزه خبرگزاری برتر در خصوص جامعیت کشوری در انعکاس اخبار حوزه ایثار و شهادت شامل لوح تقدیر نماینده ولی فقیه و معاون رئیس‌جمهور، لوح زرین همراه با جایزه ویژه اهدا شد به مهندس خدادی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا.

همچنین جایزه خبر برتر شامل لوح تقدیر نماینده ولی فقیه همراه با لوح زرین و جایزه نقدی تعلق گرفت به فاطمه اسماعیلی از خبرگزاری ایسنا به خاطر خبر با تیتر شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران اعلام شد در تاریخ 16 اردیبهشت 93. جایزه عکس برتر شامل لوح تقدیر معاون رئیس‌جمهور به همراه لوح زرین و جایزه نقدی تعلق گرفت به محسن بخشنده از خبرگزاری ایرنا به خاطر عکس تشییع جنازه پیکر شهید در تاریخ 31 خرداد 93. جایزه گزارش برتر شامل لوح تقدیر نماینده ولی فقیه همراه با لوح زرین و جایزه نقدی اهدا شد به وحید حسن‌زاده از خبرگزاری ایکنا به خاطر گزارش از معبر جبهه تا معابر شهر نقلی بر معلولیت شهرها به تاریخ 3 تیر ماه 93.

همچنین لوح زرین به همراه جایزه نقدی در بخش جایزه خبر برتر شهرستان‌ها اهدا شد به فاطمه هاشمی‌نیک از ایرنای شیراز به علت خبر تشییع پیکر شهیدی که 29 سال جاویدالاثر بود به تاریخ 12 اردیبهشت 93. جایزه عکس برتر شهرستان‌ها همراه با لوح تقدیر و لوح زرین تعلق گرفت به مصطفی پیوندی از روزنامه قدس مشهد به علت ویژه نامه عشقستان با عنوان سپیدگویان دلشکسته اما همیشه عاشق، تصویری از مادر معزز شهید به تاریخ 3 مهر 92. همچنین جایزه گزارش برتر شهرستان‌ها تعلق گرفت به محسن محرابی از خبرگزاری مهر شهر پلدختر استان لرستان به علت گزارش به عنوان وقتی شهدا شاهد عقد می‌شوند به تاریخ 31 فروردین 93 .

برگزیدگان صدا نیز به شرح زیر انتخاب شده بودند. جایزه تهیه کننده برتر برنامه گزارشی رادیو در حوزه ایثار و شهادت اهدا شد به کیاناز کاوه به علت برنامه رادیویی خانه‌ام اینجاست از رادیو جوان. جایزه گزارش برتر رادیویی در حوزه ایثار و شهادت اهدا شد به مرجان قندی به علت برنامه رادیویی یاد یاران و سپیدجامگان از رادیو سلامت. همچنین سهراب تازیکه از واحد مرکزی خبر خبرنگار برتر رادیویی در حوزه ایثار و شهادت شناخته شد.

در گروه سیما افراد زیر برترین‌ها شناخته شدند. امیر خورشیدی به خاطر برنامه تلویزیونی 15 ساله شبکه دو با عنوان تا آسمان. همچنین جایزه مجری کارشناس تلویزیون برتر در حوزه ایثار و شهادت و لوح زرین به همراه جایزه ویژه اهدا شد به احسان علیخانی به خاطر برنامه تاثیرگذار با حضور جانباز حسن خوش‌نظر در برنامه ماه عسل ماه مبارک رمضان.

در پایان جایزه خبرنگار تلویزیونی برتر در حوزه ایثار و شهادت تعلق گرفت به انسیه ایزدی نسب از واحد مرکزی خبر.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار