امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102230
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 108
سیدمحسن قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: صادرات نفت کوره ایران متوقف نشده و طبق روال انجام ...

سیدمحسن قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: صادرات نفت کوره ایران متوقف نشده و طبق روال انجام می‌شود.

وی افزود: تجار منطقه برای منافع خودشان و برای بالا بردن قیمت نفت کوره در منطقه گاهی از این حرف‌ها می‌زنند.

به گزارش فارس، به تازگی رویترز به نقل از منابع آگاه در شرکت ملی نفت ایران و بعضی تجار منطقه از توقف صادرات نفت کوره ایران برای مدت لااقل یک ماه به منظور ذخیره سازی این فرآورده برای سوزاندن آن به جای گاز در نیروگاه‌ها خبر داده است.

توقف صادرات نفت کوره ایران در فجیره امارات که حدود یک پنجم فروش ماهیانه خود را در آن انجام می دهد، همزمان شده است با کاهش عرضه نفت کوره به آسیا، زیرا بالا رفتن نرخ کرایه نفتکش ها ارسال این نوع سوخت از کشورهای غربی به بازار آسیا را مختل کرده و بالا رفتن تقاضای فصل تابستان در خاورمیانه نیز صادرات این فرآورده نفتی از خاورمیانه به آسیا را کاهش داده است.

یک تاجر نفت کوره در حوزه خلیج فارس گفت: «آنها (ایرانی ها) تلاش دارند تا بخشی از نفت کوره تولیدی شان را برای بازه زمانی اکتبر تا نوامبر ذخیره کنند، زیرا در آن زمان معمولا کمبود قابل توجه گاز به وجود می آید، بنابراین آنها باید نفت کوره زیادی بسوزانند.»
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار