امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102234
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۷
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ حجت‌الاسلام مسیح مهاجری امروز در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار توسط انجمن صنفی روزنامه‌های غیر دولتی و با حضور حسین ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ حجت‌الاسلام مسیح مهاجری امروز در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار توسط انجمن صنفی روزنامه‌های غیر دولتی و با حضور حسین انتظامی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی، محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی، محمد علی وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار، مصطفی کواکبیان مدیرمسئول روزنامه مردم‌سالاری، صادق مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور و سعید علامیان دبیرکل انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس در محل همایش های برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: در روز خبرنگار فقط به شهید صارمی پرداخته می‌شود.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه اصل پرداخت به این شهید خوب است، افزود:‌ ما شهدای زیادی در مطبوعات و رسانه‌ها داریم که در جبهه‌های جنگ به شهادت رسیده‌اند اما متاسفانه صحبتی از آنها نمی‌شود.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور با خانواده شهید صارمی در روز گذشته ادامه داد: رئیس جمهور متاسفانه در این دیدار هیچگونه اشاره‌ای به شهدایی که شهدای جنگ خون‌نگار بودند، نکردند.

وی با بیان اینکه صارمی اولین مبارزه کننده با تکفیری‌ها است، ادامه داد: امیدوار هستیم از این پس در چنین روزی (روز خبرنگار) با محوریت شهید صارمی از سایر شهدا هم یاد شود.

مهاجری ضمن تاکید بر استقلال خبرنگاران، ادامه داد:‌ خبرنگار زمانی ارزش دارد که مستقل باشد.

وی گفت: رسانه‌ای که دولتی است می‌توان آن را تشبیه به عروس هزار داماد کرد.

به گفته مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی روزنامه جمهوری اسلامی اولین روزنامه غیر دولتی بود که در ایران تأسیس شد.

وی متذکر شد: یارانه حق قانونی است که برای تمامی مطبوعات باید در نظر گرفته شود و به استثنای یارانه دیگر نباید مطبوعات نیازی به دولت داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود از میرحسین موسوی تشکر کرد و ادامه داد: هم‌اکنون آرزوی استخلاص ایشان را دارم.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: بنده همیشه در نماز برای آزادی ایشان دعا می‌کنم چرا که میرحسین موسوی حق بزرگی بر گردن مطبوعات دارد.

مهاجری افزود: درست فهمیدن مسائل، تحلیل مسائل داخلی و خارجی، بیان حرف مردم در مطبوعات و مبارزه با ناحق و همچنین ایستادن در مقابل قدرت را موسوی در روزنامه جمهوری اسلامی ترویج کرد.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت:‌ لازم است دولت از فرصت اعتدال که مردم به آن داده استفاده کند. چرا که در داخل کشور هم گروه‌های افراطی شبیه داعش داریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها