امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102235
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۷
تعداد بازدید: 126
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری «دبکا فایل»، در این زمینه می‌نویسد: به دنبال نبردهای اخیر در باریکه غزه، ایران به خوبی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری «دبکا فایل»، در این زمینه می‌نویسد: به دنبال نبردهای اخیر در باریکه غزه، ایران به خوبی متوجه این واقعیت شده که دو مرتبه ظرف مدت چند سال  سران اسرائیل ناموفق در کسب پیروزی قاطع علیه نیروهایی شدند که تهران نسبت به تقویت مالی و تجهیزاتی و آموزشی آن‌ها مبادرت دارد. یکی از نیروها «حزب الله لبنان» و نبرد  سال 2006 بود که بی سرانجام خاتمه یافت و حالا نبرد علیه نیروهای حماس در فلسطین که این هم همانند نبرد قبلی پایان پذیرفت.

دبکا فایل با اشاره بر دیگر  تبعات نبرد در غزه می‌نویسد: با وجود فشار زیاد حماس زیر ساخت‌های نظامی حماس هنوز به طور مستحکمی برقرار است و ارتش منظم آن قابلیت درگیری را دارد این در حالی است که پیش از عملیات «صخره استوار» چنین موردی برای حماس تصور نمی‌شد.

دبکا فایل همچنین می‌نویسد: کارشناسان کابینه اسرائیل بر این باورند که «محمود عباس»، رییس تشکیلات خودگردان  فردی مناسب برای تطابق سازی سیاسی آتی در باریکه غزه است اما شاخه نظامی حماس هرگز چنین آزادی را به رقیب خود در قلمرویش نخواهد داد. محمود عباس نیز نشان داد که فردی مناسب برای  طرح‌های اسرائیل در باریکه غزه نیست.
انتهای پیام/ی
   
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها