امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102242
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۷
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صبح امروز مدیران ارشد تامین اجتماعی و برخی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; صبح امروز مدیران ارشد تامین اجتماعی و برخی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه‌ای با حضور علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با مسائل روز بازار سرمایه، مشکلات صندوق‌ها و تصمیمات اخیر دولت در افزایش نرخ خوراک بنگاه‌های اقتصادی که عامل ریزش شدید شاخص طی ماه‌های اخیر بورس بوده، گرد هم آمدند.

در این نشست نیمی از زمان صرف مباحث مربوط به تصمیمات دولت و آسیب‌های مربوط به آن در حوزه قیمت‌گذاری خوراک بنگاه‌ها به ویژه پتروشیمی‌ها شد.

همچنین میزان تاثیر افزایش نرخ خوراک و تصمیمات دولتی بر بازار سرمایه طی سال گذشته بررسی شد، تا نظرات مدیران این نهاد نیمه‌ دولتی که حدود 50 درصد ارزش بازار سرمایه را در اختیار دارد، جمع‌بندی شود.

یکی از مفاد مهم این نشست تعیین برنامه و سازوکار فعالیت در بازار سرمایه توسط صندوق‌های تامین اجتماعی بوده است، به طوری که ضمن افزایش نقد‌شوندگی سهام، ارزش بازاری شرکت‌ها کاهش نیابد.

بر اساس این گزارش در این جلسه مقرر شد، تا به زودی این برنامه کاری از سوی تامین اجتماعی به سازمان بورس ارائه شود، تا طبق آن فعالیت و به نوعی از بازار سهام حمایت شود.

به گزارش فارس، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، سیدتقی نوربخش مدیرعامل تأمین اجتماعی، اکبر محققی مدیرعامل سرمایه‌گذاری صندوق بازنسشتگی کشوری، رضا راعی معاون مالی اداری تأمین اجتماعی، نجات امینی معاون اقتصادی برنامه‌ریزی تأمین اجتماعی، حسینی مدیرعامل سرمایه‌گذاری عشایر، علی رستمی عضو هیئت مدیره شستا و دیگر فعالان تأثیرگذار مجموعه بزرگ تأمین اجتماعی در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها