امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102244
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۷
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حسین هاشمی در یک نشست خبری که صبح امروز در ستاد مدیریت سوخت برگزار شد با اشاره به طرح ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حسین هاشمی در یک نشست خبری که صبح امروز در ستاد مدیریت سوخت برگزار شد با اشاره به طرح ساماندهی کارت سوخت گفت:این طرح یک رویکرد غیر قیمتی داشت که در مدت 7 ماه گذشته انجام شد و صرفا از مصوبات فعلی ستاد استفاده شد.

معاون ستاد مدیریت سوخت با اشاره به اینکه با اجرای این طرح روزانه 7.5 میلیون لیتر مصرف سوخت کاهش یافت، افزود: در مجموع 8 ماه گذشته 700 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه از سال 91 مصرف بنزین روند افزایشی داشت و در آذرماه سال 92 نیز شاهد افزایش ذرات معلق در هوا بودیم که مجبور به اجرای این طرح شدیم، خاطرنشان کرد: نزدیک به 24 میلیون کارت سوخت صادر شده پالایش و تعداد 6 میلیون کارت سوخت احصا شد.

هاشمی تصریح کرد: علت بازبینی مجدد کارتهای سوخت وجود کارتهای بدون خودرو و دلایلی از این دست بود مثلا در حین بررسی متوجه شدیم برای یک وسیله نقلیه 4 کارت سوخت صادر شده است.

وی با اشاره به کارت سوخت موتور سیکلت ها گفت: پس بررسی های مجدد به کارتهای سوختی برخورد کردیم که متعلق به موتور سیکلت های سرقت شده، اسقاطی،توقیف شده بود که این کارتها نیز تعیین تکلیف شدند.

معاون ستاد سوخت اظهار داشت: آموزشگاه‌های رانندگی نیز که تنها یک خدمت را ارائه و در قبال آن هزینه دریافت می کنند، سهمیه ویژه ای دریافت نمی کنند، درصورتی که در گذشته آموزشگاه ها نیز همانند آژانس ها سهمیه سوخت دریافت می کردند.

وی با اشاره به اینکه کارگروه تخصصی در ستاد به منظور بازبینی مجدد کارت های سوخت تشکیل شد، ادامه داد: در این کار گروه طرح ساماندهی کارت سوخت موتور سیکلت ها، خودروهای سواری و وانت‌های شخصی پلاک فرسوده، ابطال کارت سوخت خودروهای اسقاط شده، خودروهای با ماهیت حمل و نقل عمومی، خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث مورد بررسی قرار گرفته است که در مورد خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نیز هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.

هاشمی با اشاره به ابطال کارت سوخت موتور سیکلت‌ها گفت: حدود 5 میلیون 314 هزار کارت سوخت ابطال شد که از این میان 4.5 میلیون لیتر بنزین صرفه جویی شد.

وی با اشاره به ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده  گفت: بیش از 400 هزار کارت سوخت ابطال شد که موجب صرفه جویی 1 میلیون 632 هزار لیتر بنزین را در کشور فراهم کرده است که در مجموع می توان با اقدامات صورت گرفته گفت 7 میلیون 300 هزار لیتر بنزین در روز صرفه جویی می شود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها