امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102245
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۷
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسین انتظامی امروز در مراسم ویژه روز خبرنگار که در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد ضمن تبریک این روز اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسین انتظامی امروز در مراسم ویژه روز خبرنگار که در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد ضمن تبریک این روز اظهار داشت: این روز نمادی است که در آن مسائل و مشکلات حوزه رسانه و خبرنگاری مورد بحث قرار می‌گیرد که باید برای مرتفع کردن آن چاره‌ای اندیشیده شود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث هدیه خبرنگاران اشاره کرد و افزود: این دولت آمده است تا رویکردها را عوض کند و به نظر من بحث هدیه خبرنگاری با تکریم خبرنگاران مغایر است.

وی گفت: رویکرد دولت این است که باید به جنبه‌های معنوی خبرنگاران در رسانه‌ها توجه شود و تکریم خبرنگار هدیه دادن و بحث مالی نیست.

انتظامی به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره کرد و بیان داشت: این قانون در سال 88 به تصویب رسید و به دولت ابلاغ شد اما اراده‌ای برای اجرای آن تا امروز نبوده است.

وی متذکر شد: از آنجایی که این قانون دولت را موظف به پاسخگویی می‌کرد مورد اجرا قرار نگرفت.

انتظامی با بیان اینکه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات موجب جلوگیری واقعی از فساد می‌شود، گفت: مبارزه با فساد بگم‌ بگم نیست.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دولت خودش را در عرصه رسانه و مطبوعات در رقابت با بخش خصوصی نمی‌داند و درصدد است تعامل سازنده‌ای را برقرار کند.

انتظامی یادآور شد: بحث‌هایی مطرح است که باید از یکسری رسانه‌ها مالکیت‌زدایی شود و به بخش خصوصی واگذار گردد.

به گفته وی در یک سال گذشته هیچگونه رسانه‌ای از باب دولتی تأسیس نشده است.

انتظامی همچنین به لایحه نظام صنفی رسانه‌ای اشاره کرد و بیان داشت: این لایحه موجب یکسان پنداری تمامی رسانه‌ها در حقوق و تکالیف می‌شود و تا 3 ماه دیگر تقدیم دولت خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در هفته آینده متن کامل لایحه نظام صنفی رسانه روی سایت معاونت مطبوعاتی ارشاد برای اظهارنظر رسانه‌ها قرار داده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها