امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102257
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،صدها نفر از جامعه پزشکی اعم از پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران، داروسازان و سایر گروههای علوم پزشکی امروز در تجمع ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،صدها نفر از جامعه پزشکی اعم از پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران، داروسازان و سایر گروههای علوم پزشکی امروز در تجمع اعتراض آمیز خود در دفاع از مردم بی دفاع غزه در میدان فلسطین دور هم جمع شدند و مشت اعتراض خود را با فریادهای مرگ بر اسرائیل زنده باش فلسطین به آسمان بردند.

در این مراسم، وزیر بهداشت، رئیس سازمان نظام پزشکی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان،وزیر سابق بهداشت، مدیرعامل سازمان انتقال خون،معاونان درمان،غذا و دارو ،تأمین منابع انسانی،مشاوران، رئیس سازمان نظام پرستاری،رئیس دانشگاههای علوم پزشکی تهران،ایران و شهید بهشتی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی و برخی پزشکان نماینده مجلس حضور داشتند.

جامعه پزشکی در ایران پذیرای مجروحان غزه است

در این مراسم، محمد‌هادی ایازی مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی در مراسم تجمع اعتراض آمیز جامعه پزشکی برای حمایت از مردم غزه که در میدان فلسطین برگزار شد به فارس گفت: جامعه پزشکی کشور از پزشکان و پیراپزشکان، پرستاران و غیره در تهران و شهرهای کشور به طور همزمان در حمایت از مقاومت مردم غزه تجمع می‌کنند و اعلام آمادگی خود را برای حمایت از آنها به نمایش می‌گذارند.

وی ادامه داد: هم حمایت‌های مالی و دارویی و کمک‌هایی که شامل تجهیزات پزشکی می‌شود و هم اعزام تیم‌های پزشکی از جمله خدماتی است که جامعه پزشکی نسبت به آن اعلام آمادگی می‌کند.

ایازی گفت: جامعه پزشکی در ایران پذیرای مجروحان غزه است تا در بیمارستان‌های کشور نسبت به درمان آنها اقدام شود و جامعه پزشکی از سازمان‌های بین‌المللی و WHO انتظار دارد تا زمینه حضور پزشکان را در غزه فراهم کند و انتقال مجروحان به کشور امکانپذیر شود. همچنین برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند حمایت از مردم غزه را به خوبی نشان دهد.

با آماده کردن زیرساخت‌ها به مجروحان غزه باید کمک کنیم

علی‌اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید پزشکی در حاشیه این مراسم گفت: لازم است که به یاری مردم مظلوم فلسطین و غزه که زیر بار حملات دد‌منشانه اسرائیل قرار گرفته‌اند بشتابیم. اعضای جامعه پزشکی می‌تواند با اعزام تیم‌های پزشکی نشان دهد که حتی اگر غزه محاصره شده اما به فکر آنها بوده و در تمام رشته‌های پزشکی و تجهیزاتی می‌تواند به آنها کمک کند.

پیوندی گفت: متأسفانه رژیم‌های عرب و افرادی که باید به این مردم کمک کنند به دلایل غیرمنطقی از آن دوری می‌کنند که لازم است همه کشورهای عربی همکاری را داشته باشند تا مردم فلسطین از رنج 60 ساله نجات پیدا کنند.

وی گفت: به دلیل محدودیت خدمت‌رسانی در غزه و خرابی‌ها زیرساختی اگر امکان اعزام مستقیم وجود ندارد با آماده کردن زیرساخت‌ها به مجروحان باید کمک کنیم تا شرایط بهتری برای آنها ایجاد شود.

سازمان های مدعی حقوق بشر با رژیم هنجار شکن صهیونیستی مقابله کنند.

دکتر سیامک مره‌صدق، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در تجمع اعتراض‌آمیز جامعه پزشکی در حمایت از مردم غزه، گفت: سازمان های بین المللی مدعی حقوق بشر با رژیم هنجار شکن صهیونیستی مقابله کنند.

وی گفت: بر اساس ملاک‌های حرفه‌ای پزشکی و انسانی باید تمامی سازمان‌های بین‌المللی که ادعای حقوق بشر دارند اگر رگه‌ای از انسانیت داشته باشند بر اساس قوانین بین‌المللی با رژیم هنجارشکن صهیونیستی مقابله کنند.

مره صدق ادامه داد: سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت و صلیب سرخ باید در اولین فرصت به اخراج رژیم صهیونیستی از این سازمان‌ها اقدام کنند و تا زمانی که این لکه ننگین از سازمان‌های بهداشتی و درمانی پاک نشود این سازمان‌ها نمی‌توانند اعلام کنند که در جهت تندرستی و سلامت مردم گام بر می‌دارند.

نماینده مجلس خاطر نشان کرد: ما پزشکان جهان سعی‌مان بر این است که اسباب اخراج این رژیم غاصب را از سازمان صلیب سرخ و دیگر سازمان‌های بهداشتی فراهم کنیم.

وی  گفت: حوادث اخیر یک مساله اسلامی، ایرانی یا ادیان توحیدی نیست بلکه مساله غزه یک مساله جهانشمول است و دیگر تحملی بر حضور این غده سرطانی در تشکل‌های جهانی باقی نمانده است.

آمادگی 1500 پرستار برای کمک به غزه

همچنین محمد میرزا‌بیگی رئیس سازمان نظام پرستاری و معاون وزیر بهداشت در امور پرستاری به فارس گفت: طبیعی است که باید در عمل به مردم غزه کمک کنیم به همین دلیل به نمایندگی از جامعه پرستاری که در شورای بین‌المللی پرستاران عضو هستیم از این مجامع بین‌المللی خواسته‌ایم که با مداخله و سفارش به مجامع بین‌المللی باعث ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم غزه شوند.

میرزا‌بیگی گفت: این سازمان‌ها جواب مکتوب داده‌اند. مداخله و پیگیری کرده‌اند اما رژیم صهیونیستی غیرانسانی رفتار می‌کند و هیچ کدام را نگذاشته که ارسال شود.

وی گفت: در این روز با هدف حمایت از مردم غزه کودکان زنان و قشر آسیب‌پذیر به میدان آمده‌ایم و همچنین از پیروزی این مردم که در عین مظلومیت و مقاومت قرار دارند تجلیل کنیم.

رئیس سازمان نظام پرستاری افزود: در همین جمع اعلام می‌کنیم چنانچه هر زمانی لازم باشد جامعه پرستاری کشور با 1500 نفر آماده حضور در غزه برای کمک به مردم بی‌دفاع است.

ثبت‌نام جامعه پزشکی برای اعزام به غزه

علیرضا زالی، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: جامعه پزشکی برای حمایت از مردم بی‌دفاع غزه و انتقال کمک‌های درمانی امروز به صورت داوطلبانه ثبت‌نام کردند تا در صورت امکان به غزه اعزام شوند.

وی  در تجمع اعتراض‌آمیز جامعه پزشکی در دفاع از مردم غزه در میدان فلسطین گفت: در میادین اصلی و شهرهای کوچک و بزرگ از جمله تهران همزمان در سراسر کشور جامعه پزشکی اعلام آمادگی خود را داشته است و در دفاع از مردم بی پناه غزه از تجربه دوران دفاع مقدس خود کمک می‌گیرد.

وی ادامه داد: امداد‌رسانی در کشور در قرن بیستم توانسته رکورد تجهیزات پزشکی در مناطق جنگی را به ثبت برساند و در تنوع دسترس بودن خدمات و کاهش آمار مرگ و میر به رکورد جهانی رسیده‌ایم.

زالی گفت: هم‌اکنون تیم‌های پزشکی آمادگی دارند با حضور خود در غزه تجربیاتشان را در اختیار آنها بگذارند و از قربانیان فلسطینی و غم‌آلود که اغلب کهنسالان، کودکان و زنان بی‌پناه هستند حمایت کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: طبق آمار ثبت‌شده 52 درصد از مجروحان در غزه یا کهنسال بوده یا کودکان و زنان بوده‌اند.

وی از ثبت‌نام جامعه پزشکی به صورت نمادین برای حضور در غزه و کمک به مجروحان خبر داد و گفت: پیامی که این تجمع می‌تواند داشته باشد این است که از مجامع بین‌المللی برای حل جدی و عاجل مشکلات مردم غزه نسبت به رفع محدودیت‌های فعلی اقدام شود.

زالی گفت: کارشکنی کشورهای منطقه چالشی بزرگ است که اگر محدودیت‌های صنفی و جغرافیایی برطرف شود حضور تیم‌های پزشکی در غزه بسیار موثر‌تر خواهد بود تا بتوانند مجروحان را انتقال دهند.

وی افزود: جامعه پزشکی آمادگی کامل دارد تا با اعزام تیم‌های پزشکی در غزه برای کمک به مجروحان آماده شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: از طریق ظرفیت بیمارستان‌های غیردولتی و خصوصی و انجمن‌های تخصصی که اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های خود به غزه کردند نیازسنجی ابتدایی انجام خواهد شد تا بر اساس آن و در شرایطی که مسیرها هموار شود بتوانیم به این مردم کمک کنیم.

انسانیت در غزه مورد هدف قرار گرفته است

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت اعلام کرد: تجمع جامعه پزشکی نشان دهنده زنده بودن این قشر است و اینکه به وظیفه خود که حمایت از جان انسانها و انسانیت است حساس هستند، این در حالی است که انسانیت در غزه مورد هدف قرار گرفته است.

وی گفت: از حوادثی که در غزه می‌گذرد متأسف هستیم. مردم شریف ایران همواره ثابت کرده‌اند که با الهام از دین و آموزه‌های رهبر انقلاب باید در کنار مظلومان باشیم.

وی ادامه داد: اکثر پزشکان جامعه ایران سال‌های سال در 8 سال دفاع مقدس به مداوای مجروحان پرداختند پس تردیدی نیست که آنها کمک کنند چرا که از قبل و با تجربه‌ای که دارند اعلام آمادگی کرده‌اند و تعداد بی‌شماری پزشک، پرستار و پیراپزشک از بیمارستان‌های خصوصی و دولتی کمک‌های خود را اعلام کردند.

وزیر بهداشت گفت: بسیاری از تجهیزات پزشکی برای ارسال به مناطق به همت جامعه پزشکی جمع‌آوری شده است، بنابراین نیازی به تأکید همکاری آنها با مردم غزه نیست چرا که همیشه در همه صحنه‌ها حضورشان را نشان داده‌اند و اکنون در سراسر کشور اعلام کرده که در کنار فلسطینی‌ها حضور دارند.

هاشمی گفت: این همراهی جامعه پزشکی از سراسر کشور با مردم غزه تکرار حادثه‌ای است که در دوران جنگ دفاع مقدس داشته‌ایم و اکنون تمام بیمارستان‌ها مأمور شده‌اند تا برای کمک به کودکان، زنان و کهنسالان با حمایت سازمان جهانی بهداشت و همکاری کشورهای غیر متعهد و همسایگانی مانند مصر و الجزایر و نهادهای فعال در فلسطین که با آنها در تماس بوده‌ایم امکانات خوبی فراهم شده است.

هاشمی ادامه داد: تصور می‌شد که امکان خط پرواز برای انتقال تجهیزات و مصدومان وجود داشته باشد ولی نه تنها برای ما بلکه برای کشورهای اسلامی دیگر این فرصت فراهم نشده که امیدواریم مسیرها باز شوند تا بتوانیم عملاً این ابراز احساسات را در قالب کمک به فلسطین نشان دهیم.

وزیر بهداشت افزود: این تجمع نشان دهنده زنده بودن جامعه پزشکی و حساس بودن است. مهمترین وظیفه جامعه پزشکی حمایت از جان انسان و انسانیت است و امروز نه فقط جان کودکان و زنان غزه بلکه انسانیت هدف قرار گرفته شده و نه فقط در غزه بلکه در کل منطقه انسانیت در حال از بین رفتن است و ما به احساسی که امروز داریم افتخار می‌کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها